Vodafone SüperNet 16Mbps Ping Sorunu

MR_AhmetAydin

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İnternetim: Vodafone SüperNet 16 Mbps 60 GB AKK.

Başlığa da yazdığım gibi ping değerlerim bunlar. Kaç kere müşteri hizmetlerini aradım ama pingi düşüremediler. Arıza kaydı oluşturdular. Yasal sahip babam olduğu için babamı aramışlar ve sorununuz düzeldi demişler ama değişen bir şey yok. Hızım pakette 16 Mbps. Ama interneti aldığımdan beri 8'den yukarısını göremedim. 2 senedir kullanıyorum. Babam da bu işlerden anlamadığı için laf anlatamıyorum. Babamı aramışlar arıza kaydının aktifliği sırasında hızınız 8 Mbps'den 12'ye yükseltildi diye. Müşteri hizmetlerini aradım ve bunu söyledim. Çok iyi laf oyunu yapıyorlar. Son hız 16 Mbps falan da filan da. Altyapınız fazlasını desteklemiyor falan. Komşumuzun paketi 100 Mbps ve kota bitmediği sürece 87 Mbps altına düşmüyor. Altyapı ise aynı. Kabloları ise ayda bir değiştiriyorum. Belki sıkıntı modemdedir dedim. Benim modemle komşunun modemi değiştirip test ettim ikimizde de hızda değişim yok. Yani sorunum modem kaynaklı değil. İlk aldığım zaman hızım yine 8 Mbps idi. Ama kota bitse bile Ping 5 ms idi. Bir ara mahalledeki internet kablosuna kepçe takılmıştı kabloyu koparmıştı. Ondan sonra oldu bu olay, Acaba ondan mı diyemem. Çünkü o kablo kepçe ve vinçler yardımıyla 5-6 kere daha koptu ve hepsinde yenilendi. Bu sorunum 16 ay kadardır var.

Bu konuyu açarken yaptığım hız testi:
6428690788.png

Son düzenleyen: Moderatör:
3 Gündür vodafone internetimde bende aynı sorunu yaşıyorum. Arıza kaydı açıp geçiştiriyorlar. Yaptıkları bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı