Vodafone yerine ISS önerisi

DomDom4

Picopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Ben Vodafone 50 Mbps internet kullanıyorum. Son zamanlarda internet iyice yavaşladı, ping değerleri arttı ve cihazlardan internete giriş yavaşladı. Eskiden 20 30 ping, 5 6 Mbps download hızı alırken şu zamanlarda 45 50 ping 4 Mbps civarı downloada düştü. Şimdi sorum şu:
Öncelikle Samsunda yaşıyorum. Ben internette Türk Telekom, Turkcell, TurkNet, Millenicom gibi sağlayıcıların sitelerinde adres ile altyapımızın kaç Mbps desteklediğine baktım. Hepsi 80 Mbps gösterdi. Fakat Türk Telekom'a gidip yüz yüze sorgulattığımızda altyapımızın 24 Mbps desteklediği söylendi ve anlayamadım. Bana maksimum 150-160 TL civarı bütçe ile hangi sağlayıcıdan kaç Mbps ile istediğim değerleri alabileceğimi söyler misiniz? Siz ne kullanıyorsanız, memnunsanız önerebilir misiniz? İstediğim değerler, pingimin maksimum 15-25 arası olması, download hızım da maksimum ne kadar olabilirse, bu bütçem ile o kadar olmasını isterim. Şu an İstanbul serveri değerlerimin SS'ini aşağıya bıraktım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• resim_2022-03-10_164744.png
    resim_2022-03-10_164744.png
    48,9 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir ISS Vodafone'dan daha iyidir. Eğer alt yapın kaliteli ise TurkNet'e geçmeni öneririm. Altyapı sorunları varsa Superonline geçmeni öneririm.

Aslında 100 mbps superonline düşünüyorum 160 170 tl civarı bir şey. Fakat kaç download ve ping alırım kestiremiyorum. Özellikle internette 80 mbps gösterip yüzyüze de 24 mbps çıkması ilgincime gitti.

Aslında 100 mbps superonline düşünüyorum 160 170 tl civarı bir şey. Fakat kaç download ve ping alırım kestiremiyorum. Özellikle internette 80 mbps gösterip yüzyüze de 24 mbps çıkması ilgincime gitti.
Turknet kullanın. Aynı altyapıyı kullanarak taahhütsüz ve 170 yerine 130 TL olan bir ISS.

Hocam TurkNet'te modem ücreti yok mu? Turkcell'de modem hediye sanırım. Ek olarak fazla para vermekte bilemiyorum şimdi.

Al ikinci el bir modem keyfine bak. Bir sorun olsa Turkcell de kalacaksın orada çıkamayacaksın. TurkNet'te en azından çıkıp gidebilirsin taahhüt yok.

Hocam turknette modem ücreti yok mu ? Turkcellde modem hediye sanırım. Ek olarak fazla para vermekte bilemiyorum şimdi.
Modem bedava değil ama bir indirim oluyor mu bilmiyorum.

Ama indirim bile olmasa Turkcell in vereceği 200-300 liralık modemi aradaki fark 1 yıl bile dolmadan 7-8 ayda amorte ediyor.

Yani başta fazla verirsiniz ama hem taahhüt yok hem aylık ücreti o farkı hızlıca amorte ediyor, yani Turknet öneririm.

Modem bedava değil ama bir indirim oluyor mu bilmiyorum.

Ama indirim bile olmasa Turkcell in vereceği 200-300 liralık modemi aradaki fark 1 yıl bile dolmadan 7-8 ayda amorte ediyor.

Yani başta fazla verirsiniz ama hem taahhüt yok hem aylık ücreti o farkı hızlıca amorte ediyor, yani Turknet öneririm.
1646921729884.png

Değer mi değmez mi bilemiyorum fakat turknet kullanan neredeyse herkes memnun olduğu için daha da bi yakınlaşıyorum gibi. Vodafone taahhütün bitmesine tam 14 gün kaldı. Hızlı olmam gerek.

Geri
Yukarı