Vodafone yerine ISS önerisi

Eki Görüntüle 1327783
Değer mi değmez mi bilemiyorum fakat turknet kullanan neredeyse herkes memnun olduğu için daha da bi yakınlaşıyorum gibi. Vodafone taahhütün bitmesine tam 14 gün kaldı. Hızlı olmam gerek.
O modem fiyatını aradaki ücret farkı 15 ayda amorte eder sonra kâra geçmeye başlarsınız. Ayrıca sevmezseniz aboneliğinizi istediğiniz gibi iptal edebilirsiniz ve modem sizde kalır. Fiyat olarak çok avantajlı.

Bir de bazen Turknet aynı altyapıyı kullanmasına rağmen daha hızlı verebiliyor diye biliyorum.

O modem fiyatını aradaki ücret farkı 15 ayda amorte eder sonra kâra geçmeye başlarsınız. Ayrıca sevmezseniz aboneliğinizi istediğiniz gibi iptal edebilirsiniz ve modem sizde kalır. Fiyat olarak çok avantajlı.

Bir de bazen Turknet aynı altyapıyı kullanmasına rağmen daha hızlı verebiliyor diye biliyorum.
Hocam siz sanırım Turknet kullanıyorsunuz , ortalama kaç ping , download alıyorsunuz ?

Hocam siz sanırım Turknet kullanıyorsunuz , ortalama kaç ping , download alıyorsunuz ?
Turknet kullanmıyorum yakında geçeceğim. türk telekom kullanırken 24 Mbps alıyordum ve Turknet 50 Mbps veriyordu. (Ailemi ikna edemedim.)

Şu anda sürekli bir yerde bir yere gittiğimiz için Superbox kullanıyorum ama memnun olduğumu söyleyemem. Taahhütü bittiği gibi değiştireceğim.

TurkNet speedtest.net sonucum. Modeme 20 metre CAT5e kablo ile bağlıyım. Bundan dolayı 6 Mbps kaybım var. Ona rağmen iyi sonuç alıyorum.

1646922228274.png

TurkNet speedtest.net sonucum. Modeme 20 metre CAT5e kablo ile bağlıyım. Bundan dolayı 6 Mbps kaybım var. Ona rağmen iyi sonuç alıyorum.

Eki Görüntüle 1327793
Hocam bu bayağı iyi gözüküyor. Benim modemle aramda kaç metre var bilmiyorum fakat modem salonda hemen hemen 10 15 adımla gidiliyor valla ölçemiyorum :D Kablo ile bağlanmasam çok farkettirir mi ?

Hocam bu bayağı iyi gözüküyor. Benim modemle aramda kaç metre var bilmiyorum fakat modem salonda hemen hemen 10 15 adımla gidiliyor vallahi ölçemiyorum :D kablo ile bağlanmasam çok fark ettirir mi?

Kablo ile bağlantı her zaman önerilir. Ben kablosuzda 30 Mbps'yi geçemem muhtemelen. Bu benim modemimden kaynaklı. Kablolu her zaman daha stabildir.

Hocam işte problem orada. Normalde sağlayıcılarda internet sitesinde 80 mbps fakat yüzyüze türk telekom sorgusunda 24 mbps çıktı hayret ettim.
Altyapı Türk Telekom'un ise diğer ISS'ler sadece tahmin ediyor. Yani Turknet'in kendi altyapısı değilse (ki olsa 100 Mbps olur) Türk Telekom'un söylediği daha doğrudur. Ancak dediğim gibi 80 olmasa bile 40-50 verebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı