Voidu'dan God of War alınır mı?

Dostum bana söyler misin madem firmalar bu siteye veriyor neden ucuza veriyor ne gibi bir kazancı olabilir? Öncelikle toptan fazla alıp sattıkları için deme çünkü Steam'de daha fazla satılıyor. Orada neden fiyatlar bu şekilde değil?
En mantıklı sebebi Steam'in %30 komisyonunun aradan çıkması. Bu sitelerden oyun aldığında Steam'in cebine 1TL bile girmiyor(Steam neden böyle bir sistem kurup bunu devam ettirmiş açıkçası bilmiyorum bunu onlara sor.). Bu %30 komisyonun aradan çıkması daha ucuz olmasına sebep oluyor. Sitelerin kârı yok mu dersen tabii ki vardır fakat %30 kadar büyük bir kâr koyduklarını da sanmam.

@Hollywoo bu arada Etail gibi yerlere güvenmemenizi anlarım. Hem yeniler hem de reklam konusunda hataları vardı fakat Voidu'ya güvenilir. Adamlar Ubisoft ve Multiplayer ile iş birliği yapıp oyun çekilişi yapmışlardı. Ayrıca Etail gibi yeni sitelerin patlayıp patlamayacağı belli değil fakat Voidu gibi uzun süredir var olan sitelerin hâla patlamaması ufakta olsa bir iyiye işarettir. Gamebillet ise hem çok fazla ülkede satış yapıyor hem de ödeme olarak Google'ı da kullanıyor.

@Hollywoo hocam şunu da belirtmeden geçmeyeyim. Enucuzoyun ve Isthereanydeal siteleri bu tarz key satan sitelerin güvenilirliği kanıtlanmış olanlarını alıp size sunuyor. Aynı akakçe ve cimri gibi. Isthereanydeal global olduğu için Türkiye'ye satış yapmayan siteleri de gösteriyor fakat Enucuzoyun direkt olarak Türkiye odaklı çalışıyor. Bu arada Isthereanydeal'ın Google eklentisi var. Eğer Google eklentisini kurarsanız Google'dan bir oyunun Steam sayfasına girince oyunun en ucuz nerede satıldığı ve daha önce en ucuz ne kadar olmuş görebilirsiniz.

Son düzenleme:
Algılayamama sorunun var sanırım. Mesajımı bir daha oku ve anlamaya çalış. Ç-

Dostum bana söyler misin madem firmalar bu siteye veriyor neden ucuza veriyor ne gibi bir kazancı olabilir? Öncelikle toptan fazla alıp sattıkları için deme çünkü Steam'de daha fazla satılıyor. Orada neden fiyatlar bu şekilde değil?

Sana laf anlatacak halim yok dostum alanlar güvenilir diyor sen hala farklı konuşuyorsan bende senin idrak edemediğini düşünürüm o yüzden alan alsın almayan almasın ama bir site üzerine güvenilir olmayabilir demen için bir sebep gerekir aksi halde iftira olarak kalır!

Voidu, gamebilet gibi siteler resmi oyun anahtarı satıcılarıdır. Fiyatları steame göre neden uygun derseniz de bildiğim kadarıyla Steam oyunlardan komisyon alıyor. Emin olmamakla birlikte sanırım yüzde 30 a yakın. Oyun geliştiricileri ise bunun gibi siteler gerçek oyun keylerini cüzi bir komisyon karşılığı veriyor ya da satması için gönderiyor. Bu sebeple Steama göre oyunlar ucuz. Ancak burada ucuz olmasın da ki tek olumsuz nokta tabiki satışların azlığı. Bir firma oyun yaptığı zaman ilk Steam yüklüyor ki satışları olsun, oyun tanınsın ve para kazandırsın.
Kısaca bu tür resmi siteler de oyun alınır.

Voidu, gamebilet gibi siteler resmi oyun anahtarı satıcılarıdır. Fiyatları steame göre neden uygun derseniz de bildiğim kadarıyla Steam oyunlardan komisyon alıyor. Emin olmamakla birlikte sanırım yüzde 30 a yakın. Oyun geliştiricileri ise bunun gibi siteler gerçek oyun keylerini cüzi bir komisyon karşılığı veriyor ya da satması için gönderiyor. Bu sebeple Steama göre oyunlar ucuz. Ancak burada ucuz olmasın da ki tek olumsuz nokta tabiki satışların azlığı. Bir firma oyun yaptığı zaman ilk Steam yüklüyor ki satışları olsun, oyun tanınsın ve para kazandırsın.
Kısaca bu tür resmi siteler de oyun alınır.
Şunu da belirtelim G2A ve Kinguin bu dediklerimizin dışında siteler. Orası Letgo, Sahibinden gibi çalışıyor. Herkes kendi ilanını açıp oyun keyi satıyor. Yani bırakın keyin çalıntı olması ve oyunun hesabınızdan kaldırılma ihtimalini key hiç gelmeyebilir bile. Fakat dediğim gibi Isthereanydeal ve Enucuzoyun sitelerinde gözüken siteler(Voidu, Gamebillet, Etail, Türkiye'de satış yapmasa da GreenManGaming) bunlar tamamen legal satış yapıyor ve oyunun keylerini direkt olarak oyunu Steam'de yayınlayan firmadan alıyorlar.

Sanki bu tarz siteler hakkında bir rehber şart gibi. Fakat o rehberi hazırlayacak istek bende yok. Bilgili bir arkadaş hazırlasa da insanlar neyin ne olduğunu, hangi sitenin ne kadar güvenilir olduğunu anlasa.

Şunu da belirtelim G2A ve Kinguin bu dediklerimizin dışında siteler. Orası Letgo, sahibinden gibi çalışıyor. Herkes kendi ilanını açıp oyun keyi satıyor. Yani bırakın keyin çalıntı olması ve oyunun hesabınızdan kaldırılma ihtimalini key hiç gelmeyebilir bile. Fakat dediğim gibi ısthereanydeal ve enucuzoyun sitelerinde gözüken siteler(Voidu, gamebillet, etail, Türkiye'de satış yapmasa da Green Man Gaming) bunlar tamamen legal satış yapıyor ve oyunun keylerini direkt olarak oyunu Steam'de yayınlayan firmadan alıyorlar.

Sanki bu tarz siteler hakkında bir rehber şart gibi. Fakat o rehberi hazırlayacak istek bende yok. Bilgili bir arkadaş hazırlasa da insanlar neyin ne olduğunu, hangi sitenin ne kadar güvenilir olduğunu anlasa.

Hocam Etail'de 140 TL'ye alınabiliyor Voidu'da ise 158 TL sizce hangi siteden alınmalı?

Hocam Etail'de 140 TL'ye alınabiliyor Voidu'da ise 158 TL sizce hangi siteden alınmalı?
İkisinden de alabilirsin. Yalnız Voidu'da oyun alınca sonraki alışverişinde TL yerine geçen puan kazanıyorsun. Etail'den almadan önce Voidu'da kaç puan kazandığına bir bak. Oyunu sepete ekleyince almadan önce söylüyordu diye hatırlıyorum. Eğer aradaki farkı kapatacak kadar puan vermezse Etail'i yapıştır geç. Eğer veriyorsa ise hangi site hoşuna gittiyse ondan al. İki sitede güvenilirliği kanıtlanmış site.

Yeni konular

Geri
Yukarı