Volkswagen otomobiller neden pahalı?

Yeni 508 bu senenin en çok öne çıkan araçlarından birisi oldu. Benim de beğendiğim bir tasarımı var.

Daha derli toplu ve bunun yanında agresif bir tasarım. Ön ızgaradaki tasarım felsefesini de birçok markada gördük görüyoruz, genel olarak beğendiğim bir tasarım bu. Krom çıtalardan krom noktalara geçilmesi, aracı daha agresif kılıyor.

Tabii, bu tasarımı aracın hem arka hem de önünde koruyabilirsen.

Tartışmaktan zarar gelmez ama bir kişinin bir markanın tasarımlarını sıkıcı bulması son derece normal bir şey. Güzel deyince mutlu olacaksanız valla demeyeceğim artık sıkıcı :D

Açıkçası 7 senedir keyifle kullandığımız, bir sıkıntı çıkartmayan, konforuyla ve güvenliğiyle yapması gerekeni yapan bir araç hakkında kimin ne dediği çok da umurumda değil. He, belki günün birinde araba değiştirmek istersem, o zaman yol gösterici olabilir.

Sadece burada diretmenin anlamı yok. Sonuçta bu konuda bulunan ve aracı olan insanlar varsa, ya istediği aracı ya da bütçesinin yetiği doğrultuda istediği aracı kullanıyor. Kimse istediği aracı kullanmaz.

Ki bu Jetta ve Passat'lar, 4 5 sene önce 100.00 TL, hatta daha uyguna satılıyorlardı. Öyle ahım şahım modeller de değiller bence. Yani o zamanki fiyatları da düşününce bu kadar konuşmak, övmek ya da yermek mantıksız geliyor.

Bu arada VW markasını gerçekten premium zanneden azımsanmayacak bir topluluk da var bu ülkede. Onlar benim de tuhafıma gidiyor.
Çünkü Passat ve VW deyince akan sular duruyor. Eğer bu ülkede tamamen İTİBAR ve GÖSTERİŞ için yaşıyorsan ve Mercedes, Audi, BMW, Range, Porsche gibi markalara binecek azınlıkta değilsen VW Passat alırsın, yaparsın şeklini :D Yani bu kafadakiler öyle düşünüyor.
Olay bu.
Hem benim beğenmediğim bir tasarımı beğenen başka kitleler mutlaka olacak hem de arabada tasarım/ihtiyaç kriterlerinde tasarımı geri planda tutuyorum. Senin tabirinle sıkıcı oluyorum diyelim. :D
Beğenen alsın, beğenmeyen almasın. Ben Passat'ı beğenmedim, almadım. Allah'tan sonradan görmüş değilim ve gösteriş için yaşamıyorum da Passat aldırmadı hayat bana.

Sorun, VW övülürken her şeyin 10 numara olması ama gömünce eleştirilere tutuluyor olmamız :D Ben Opel kullanıyorum. İstersen Opel eşek arabası de, bana ne abi. Ben arabamdan memnunum, konu kapanır.

Doğru konuşalım şimdi, Passat zaten aynı, ama 508 de aynı.
Ya hadi oradan sen de, neresi aynı Allah'ını seversen? Arkada aslan pençeli stopları benziyor bak sadece :D

Araba piyasasını bir kaç yıldır takip etmiyorum ikinci elde bir kaç model baktım zamanında 60bine alacağım BMW 645Ci şimdi 200bine falan satılıyor herkes fırsatçı abi başka birşey değil zamanında dediğim de 4 sene önce çok bir zaman da değil. Kısacası bu zaman da araba almak ne bilim pek memnun etmezdi beni alsam dahi, ek olarak 2017 yılında bir arkadaşa Passat aldık yaklaşık 90bine sıfır.

Bu arada VW markasını gerçekten premium zanneden azımsanmayacak bir topluluk da var bu ülkede. Onlar benim de tuhafıma gidiyor. Şimdiki arabamı sırf ihtiyaçlarımı düşünerek aldım, birkaç arkadaşım Opel'i bırakıp lüks markaya mı geçtin diye sordu...

Her markada var ancak VW ve özellikle Passat için bu rezil bir seviyeye geldi, bu zaten inkar edilemeyecek bir durum. Yukar ki mesajlarımda dedim, Passat'ın yeni tasarımını beğeniyorum ancak sırf bu imaj nedeniyle almam. Ki Jetta'dan ona geçmek de mantıklı değil.

Ama şu da var, bu kitle marka/modele bakan bir kitle değil. Zamanında VW bir noktadaydı ve o patladı. Şimdi diğer markalardan sağlam ve hatta daha sağlam modeller çıkıyor. Kim bilir, bugün Passat üzerinde olan imaj, yeni 508'in üzerine geçer. Ekonomi nedeniyle zor ama mantıksız da değil.

Sorun, VW övülürken her şeyin 10 numara olması ama gömünce eleştirilere tutuluyor olmamız :D Ben Opel kullanıyorum. İstersen Opel eşek arabası de, bana ne abi. Ben arabamdan memnunum, konu kapanır.

Bunu Opel kullanan sen deyince sorun olmuyor da, VW kullanan X kişi deyince neden sorun oluyor? :D Yargılamak amaçlı demiyorum ama @Yararsız Üye'in dediği gibi, çoğu araba konusu altında VW'ye karşı ilginç bir görüş var sende.

Peki Skoda superb hakkında ne düşünüyorsunuz? Passat yerine tercih edilir mi?
Ekran Görüntüsü (4505)_LI.jpg

Geri
Yukarı