Volkswagen Polo 1.4 Hararet Sorunu

ForeverSport

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar. 2004 model Polo 1.4 Comfortline aracım var. 110.000'de. Arabayı 2 gün önce çalıştırdım ve 10 dk kullandıktan sonra hararet uyarısı ışığı yandı. Göstergeye baktığımda tam ortada (90)'da idi. Kenara çekip kaputu açtım, hemen motorun sol tarafından yuvarlak olan haznede kırmızı antifiriz seviyesi minimumun hafif altında idi. Oraya su koymak ve minimum ile maximum ortasına getirmek doğru bir hamle olur mu? Soğuk havada bu uyarıyı vermesi normal mi? İleride ciddi bir sorun yaratır mı? Öneriniz nedir? İstanbul da yaşıyorum, önerebileceğiniz ve güvenilir bir yer var mı?

Merhaba dostum. Eğer hararet göstergen olması gereken sıcaklığı gösteriyorsa ışığın yanması küçük bir elektirik sorunundan kaynaklanıyor olabilir herhangi bir araba elektirikcisine götürürsen sorununu çözüceklerdir.Malum kış geldi su yerine antifiriz kullanman tabiki daha iyi olacaktır.

O haznenin hidrolik haznesi olmadığına emin miyiz? Hararet göstergesi 90'de iken ışık yanıyorsa sebebi başka bir şey olabilir. Analog hararet ibrenizin doğru çalıştığına eminseniz başka yerde aramak lazım sorunu bence.

Değerli dostlar dönüşleriniz için teşekkürler. Elimde şöyle bir görsel var. Hararet ibremden eminim çünkü araç çalıştığında doğru ısıyı veriyor ve sonrasında 90'da kalıyor.

Dosya Ekleri

• 20191130_193140.jpg
    20191130_193140.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 339
İlginç valla. Soğutma sıvısı seviyesinin düşük olduğunu, devirdaim pompa arızası gibi durumlarda da yanabilmekteymiş. Yerinizde olsam acilen bir servise götürürdüm.

Bende çok şaşırdım. Şu an kullanmıyorum. Cumartesi götüreceğim. Fakat yine de antifiriz ve su seviyesi ile ilgili olabileceğini düşünüyorum.

Teşekkürler dostlar. Peki devirdaim pompası, hortumlar ve radyatör kontrol ettireceğim. Bunun dışında riskli olabilecek bir yer ya da mutlaka şuraya da baktırın dediğiniz bir şey var mı?

Teşekkürler dostlar. Peki devirdaim pompası, hortumlar ve radyatör kontrol ettireceğim. Bunun dışında riskli olabilecek bir yer ya da mutlaka şuraya da baktırın dediğiniz bir şey var mı?
Şu konusunda en VW ve Fiat grubu genelde devirdaim çatlatıyor dediğim gibi, özellikle VW grubu iç akşamını plastik kullanıyor devirdaimde. Gerçi bizim ustalarımızın sucuda çok triger kayısı değişiminde devirdaimin de değişmesi gerek. Ustalar uğraşmadığı için gerek duymuyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı