Voltajsız overclock nasıl yapılır?

Riqhtful

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Voltajsız overclock yapmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Sistem:
-Intel Core 2 Duo E7500 2.93 GHz.
-ASUS P5G41C-MLX.
-Gigabyte NVIDIA GeForce 210 1GB DDR3 64-Bit.
-300W PSU.
-2x2 GB DDR3 1333 MHz RAM.

Voltajsız overclock yapmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Sistem:
-Intel Core 2 Duo E7500 2.93 GHz.
-ASUS P5G41C-MLX.
-Gigabyte NVIDIA GeForce 210 1GB DDR3 64-Bit.
-300W PSU.
-2x2 GB DDR3 1333 MHz RAM.

Çarpan kilidini açabilirsen yaparsın voltajsız overclock çok düşük değerler'de yapabilirsin hiçbir işine yaramaz.

Ram için gayet stabil şekilde voltaj yükseltmeden OC yapabilirsiniz. Ama Voltaj verirseniz daha verimli olur. Ram için voltaj vermeden atıyorum 3000mhzden 3400mhz e çıkartarak FPS artışı yakalamanız %100 olur.
Bu konu hakkında bilgi ve tecrübesi olanlara bırakıyorum. Şahsen voltaj işlerine girmeden size yazdığım gibi OC işlemi ile sistemimi sorunsuz kullanıyorum.

Overclock'a başlamadan önce RAM MHz düşürsem ve ilk stok halindeki voltajdan başlayıp, CPU frequency değerini 15-20 MHz artırıp ilerlesem. Mavi ekran verdiği takdirde bir kademe voltaj artırsam bu döngüde 3.3 GHz yapabilir miyim? Bunun yanında, yaptığım işlemin stabilesini test etmek amacıyla Prime95 uygulamasını kullanacağım.

Overclock'a başlamadan önce RAM MHz düşürsem ve ilk stok halindeki voltajdan başlayıp, CPU Frequency değerini 15-20 MHz artırıp ilerlesem. Mavi ekran verdiği takdirde bir kademe voltaj artırsam bu döngüde 3.3 GHz yapabilir miyim? Bunun yanında, yaptığım işlemin stabilesini test etmek amacıyla Prime95 uygulamasını kullanacağım.

Voltaj ve MHz artıkça ısı artacaktır.
Isıya ve stabiliteye dikkat ede ede voltaj verin sonrada MHz yükseltin.

Geri
Yukarı