Voltajsız overclock zararlı mı?

MSI Afterburner veya bazı Driver'larda görselde belirttiğim yer var. Burası üzerinden MHz değerlerinde oynama yapabiliyorsunuz. Ama deneyimsiz şekilde yapmamak gerekiyor.
Eki Görüntüle 1210360
MSI Afterburner üzerinden RAM'lerinize nasıl overclock yaptınız?

Uygulamayı açtım. MHz kısmını arttırdım bu kadar.

120 derece imkansız bir değer, kart kendini kapatıyor 100 derece üstünde. Ayrıca dışarıdan ölçüm yapmak doğru sonuç vermez. Önemli olan chipin ne kadar ısındığı. Bunu da MSI Afterburner gibi programlarla ölçebilirsin.

Deneyerek yapmanız lazım. Bir de overclock işlerinde yeniyseniz yani daha deneyimsizseniz fazla girişmeyin araştırma yapmadan. Kartınızdan olabilirsiniz. Ayrıca sistem özellikleriniz zaten iyi. Overclock için yaptığınız tüm ayarları sıfırlayıp varsayılan halinde kullanın. Güzelim sisteme zarar vermeyin sonra.

120 derece imkansız bir değer, kart kendini kapatıyor 100 derece üstünde. Ayrıca dışarıdan ölçüm yapmak doğru sonuç vermez. Önemli olan chipin ne kadar ısındığı. Bunu da MSI Afterburner gibi programlarla ölçebilirsin.

O sırada zaten düğmesinden bile kapanmıyordu mouse oynamıyor du. Fişini çekip kapattım.

MSI Afterburner üzerinde ekran kartının belleklerinin ve çekirdeğinin hızını arttırabiliyoruz diye biliyorum. RAM'i ilk defa duydum.

Deneyerek yapmanız lazım. Bir de overclock işlerinde yeniyseniz yani daha deneyimsizseniz fazla girişmeyin araştırma yapmadan. Kartınızdan olabilirsiniz. Ayrıca sistem özellikleriniz zaten iyi. Overclock için yaptığınız tüm ayarları sıfırlayıp varsayılan halinde kullanın. Güzelim sisteme zarar vermeyin sonra.

Günde 10 kere CPU ve GPU test programı açıyorum. Bazen kapağını da kapatıp zorluyorum FurMark da. Çip 93 olmuştu en son. Dahada zorlamadım.
MSI Afterburner üzerinde ekran kartının belleklerinin ve çekirdeğinin hızını arttırabiliyoruz diye biliyorum. RAM'i ilk defa duydum.

Memory dediği RAM değil mi?

Bu kadar ısınması normal mi? Sistemi temizlediniz mi? İşlemcinin soğutucu bloğunu fandan ayırıp lavaboda güzelce yıkayıp kurutun. Sonra termal macun sürüp fan ile bloğu birbirine monte edip geri her şeyi takın eğer bakım yapmadıysanız.
Ekran kartındaki belleklerin hızı o. RAM'ler değil. Galiba şuanda daha bu overclock işleri için fazla tecrübeniz yok. İyi bir araştırma yapıp kendinizi geliştirmeden girişmeyin. Sonra sosyalde Ekran kartım yandı diye konu açmak zorunda kalmazsınız böylece.

Bu kadar ısınması normal mi? Sistemi temizlediniz mi? İşlemcinin soğutucu bloğunu fandan ayırıp lavaboda güzelce yıkayıp kurutun. Sonra termal macun sürüp fan ile bloğu birbirine monte edip geri her şeyi takın eğer bakım yapmadıysanız.

FurMark'ta kapağı kapatınca rahat 110'a çıkacak. Ama 93'ü geçirmiyorum. Kapağı açınca 72'yi ne yaparsam yapayım geçmiyor. Annem hasta temizlik yapamıyor ev çok tozlu. Temizlesem ertesi gün aynı olacak kasa. CPU fan da 1 kilo toz var. GPU'ya elimi vursam tozdan elim gri oluyor. Kapağı açık kullanıyorum. O canım ekran kartını görmezsem ölürüm (ciddiye almayın lütfen). Ayrıca bu işlerde acemiyim sökemem PC'yi elimde kalır. Küçük bir ilçede yaşıyorum 2 PC'ci var onlar da...

Geçen ay açmıştım :D

Geri
Yukarı