VoLTE özelliğini kullanamıyorum

emiryglc

Femtopat
Daha fazla  
Cihazımın VoLTE özelliği var ve açık fakat Türk Telekom cihazımı VoLTE desteği olmayan başka bir cihaz olarak görüyor. O yüzden destek bulunmuyor hatası alıyorum. 2. SIM yuvasını, fabrika ayarlarına döndürmeyi denedim fakat değişen bir sonuç yok. Cihazım = Xiaomi Redmi Note 11.

Operatörler sadece kendi sattığı telefonlara destek sağlıyorlar. O destekli cihazlardan birinden varsa SIM takıp mesaj atın aktif olur. Mesela GM 5 Plus.

Yurt dışı mı telefon?

Yurt içi hocam. Eski telefonda kullanıyordum yenisine geçince gitti. Eskisine takınca açılıyor ama yenisine takınca cihazımı Redmi Note 11(China) olarak görüyor ve o cihazın VoLTE desteği yok. Ben Redmi Note 11'in global versiyonunu kullanıyorum.

Cihaz farklı bir IMEI üstüne mi kayıtlı?

Hayır hocam.

Operatörler sadece kendi sattığı telefonlara destek sağlıyorlar. O destekli cihazlardan birinden varsa SIM takıp mesaj atın aktif olur. Mesela GM 5 Plus.

Hocam eski telefonda çalışıyordu ama.

Yurt içi hocam. Eski telefonda kullanıyordum yenisine geçince gitti. Eskisine takınca açılıyor ama yenisine takınca cihazımı Redmi Note 11(China) olarak görüyor ve o cihazın VoLTE desteği yok. Ben Redmi Note 11'in global versiyonunu kullanıyorum.

Hayır hocam.

Hocam eski telefonda çalışıyordu ama.
Eski telefondan SMS atıp VOLTE'yi aktif edin.

Hattı çıkarıp başka telefona taktım, o telefondaki hattı ise kendi telefonuma taktım Türk Telekom mobil uygulamasından çıkış yapıp tekrar girdim sonrasında hatları tekrar değiştirdim sorun düzeldi.

Hattınızı takıp çıkaracağınız telde VoLTE açık olsun

Operatörden yapılıyor bende Note 11 Pro Plus var kurduğumda yoktu VoLTE Türk Telekom kullanıyorum unuttum örnek vereyim VoLTE 4G yazıp 0000'a yollama vardı yolladım açıldı kardeşim, telefon Türkiye'den alınma ise dene 👍

Yüklediğim resimden bakabilirsin VOLTE açık

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-11-09-15-31-37-761_com.microsoft.emmx.jpg
    Screenshot_2023-11-09-15-31-37-761_com.microsoft.emmx.jpg
    82,9 KB · Görüntüleme: 25

Geri
Yukarı