Çözüldü VoLTE ve VoWiFi nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

c4gin

Decapat
Daha fazla  
Selam, ben Turkcell kullanıyorum ve dun mobil veriyi açtım. Mobil verinin yaninda VoLTE yaziyordu ve de bazen VoWiFi diye bir şey geliyor. Nedir bu? Biraz araştirdim, ses kalitesi mi artiyormuş, öyle bir şeymiş. 🤣

Çözüm
Standart 4G üzerinden ses görüşmesi yapamıyorsunuz. Bunun için 3G veya 2G şebekesine dönmeniz gerekiyor.

VoLTE; LTE, yani 4G üzerinden ses demek oluyor. LTE üzerinden veri aracılığıyla konuşma yapıyorsunuz ve telefonunuzun şebekesi değişmiyor. VoWi-Fi ise Wi-Fi üzerinden ses oluyor. Sesiniz veri aracılığıyla taşınıyor. VoWi-Fi ile sinyal olmasa bile Wi-Fi üzerinden arama yapabiliyorsunuz. Ses kalitesi de internet kalitesi iyi oldukça tabii ki daha iyi oluyor. Ayrıca çağrılar daha çabuk yapılıyor.

Bu özellikleri kullanabilmek için destekleyen bir cihaza ve operatöre ihtiyacınız oluyor.
Standart 4G üzerinden ses görüşmesi yapamıyorsunuz. Bunun için 3G veya 2G şebekesine dönmeniz gerekiyor.

VoLTE; LTE, yani 4G üzerinden ses demek oluyor. LTE üzerinden veri aracılığıyla konuşma yapıyorsunuz ve telefonunuzun şebekesi değişmiyor. VoWi-Fi ise Wi-Fi üzerinden ses oluyor. Sesiniz veri aracılığıyla taşınıyor. VoWi-Fi ile sinyal olmasa bile Wi-Fi üzerinden arama yapabiliyorsunuz. Ses kalitesi de internet kalitesi iyi oldukça tabii ki daha iyi oluyor. Ayrıca çağrılar daha çabuk yapılıyor.

Bu özellikleri kullanabilmek için destekleyen bir cihaza ve operatöre ihtiyacınız oluyor.

Çözüm

VoLTE; LTE, yani 4G üzerinden ses demek oluyor. LTE üzerinden veri aracılığıyla konuşma yapıyorsunuz ve telefonunuzun şebekesi değişmiyor. VoWi-Fi ise Wi-Fi üzerinden ses oluyor. Sesiniz veri aracılığıyla taşınıyor. VoWi-Fi ile sinyal olmasa bile Wi-Fi üzerinden arama yapabiliyorsunuz. Ses kalitesi de internet kalitesi iyi oldukça tabii ki daha iyi oluyor.

Yani güzel bir şey mi VoWiFi ve VoLTE? Telefonum Redmi Note 8 Pro.

Yeni konular

Geri
Yukarı