Volume MAK Key silinir mi?

Engin Yaman

Hectopat
İnternetten Windows 10 Pro OEM Key satın aldım ve aktifleştirdim. Fakat bana gönderdikleri Key Windows 10 Enterprise volume MAK key çıktı. MAK lisanslarda OEM gibi BIOS'a gömülü mü oluyor? Silmek istesem silebilir miyim?

Yüksek ihtimalle silinebiliyordur, nereden silindiğini bilmiyorum bakarım birazdan.

MAK keyler anakarta gömülüyor, evet. Ancak MAK keylerin belli bir kullanım sınırı oluyor. Eğer aldığınız keyi başka kişiler de kullanırsa ve o MAK keyin kullanıcı sınırını aşarsa key iptal oluyor yani patlıyor. Örneğin size satılan key 1000 kişiye satılıp kullanılırsa key patlayabilir, tam sayıyı bilmiyorum. O yüzden MAK keyleri önermiyorum. Eğer aldığınız sitede böyle bir destek varsa iletişim kurup yeni OEM veya Retail key isteyin.

Yüksek ihtimalle silinebiliyordur, nereden silindiğini bilmiyorum bakarım birazdan.

MAK Key'ler anakarta gömülüyor, evet. Ancak MAK Key'lerin belli bir kullanım sınırı oluyor. Eğer aldığınız Key'i başka kişiler de kullanırsa ve o MAK Key'in kullanıcı sınırını aşarsa Key iptal oluyor yani patlıyor. Örneğin size satılan Key 1000 kişiye satılıp kullanılırsa Key patlayabilir, tam sayıyı bilmiyorum. O yüzden MAK Key'leri önermiyorum. Eğer aldığınız sitede böyle bir destek varsa iletişim kurup yeni OEM veya Retail Key isteyin.

Ben bu saatten sonra bilgisayarıma orijinal Windows lisansı kurabilir miyim peki orijinalden kastım teknoloji marketlerde satılan kutulu Windows bir sıkıntı çıkarır mı MAK Key? Çok teşekkür ederim cevabın için.

Geri
Yukarı