VoodooHDA Kurulum Rehberi

Bazı ses sürücülerinde sadece VoodooHDA.kext ve VoodooHDA.prefPane dosyasıyla ses alınabiliyor.
Bazı durumlarda ise VoodooHDA sürücüleri 3 adet dosya ile beraber geliyor. Mesela VoodooHDA 2.8.4 içeriğinde VoodooHDA.kext - VoodooHDA.prefPane - VoodooHdaSettingsLoader.app vardır.

https://sourceforge.net/projects/voodoohda/files/VoodooHDA-2.8.8.pkg.zip/download

Not:Kurulumdan önce sistemden daha önceki kurulan VoodooHDA kalıntıları silinmeli , yoksa AppleHDA.kext silinmeli çünkü ikisi aynı anda kernel panik verebiliyor.Silindikten sonra sistemi yeniden başlatıyoruz ve yeni paketi kuruyoruz...

Bu paketi kurduktan sonra bazı düzenlemeler gereklidir:
Sistem Tercihleri'nde Kullanıcılar ve Gruplar yoluna gidiyoruz , Oturum Açma Öğelerini düzenliyoruz,

14dz.jpg

Oturum açtığımızda açılmasını istediğimiz uygulamaların altıdaki + ve - işaretlerinden + tıklayarak Uygulamalar klasöründen VoodooHdaSettingsLoader.app seçerek açılışa eklemiş oluyoruz , yanındaki tik işareti seçilmiş olacak şekilde.

Sistem Tercihleri Ayarları:

2.png

3wp6.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hatayı nasıl aşarım. PC' de sorun yoktu. Bunu kurdum, PC çöktü. Güvenli modda açtım, sildim kext dosyasını. Şimdi hiç açılmıyor sürekli bu hatayı veriyor?

2015-05-19 17.20.51.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı