OS X Yosemite 10.10 Kurulum Sonrası Rehberi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar. Bu rehberimizde sizlere OS X Yosemite 10.10 kurduktan sonra, sistemi USB olmadan tek başına açabilmenizi sağlayacak işlemleri anlatacağım.

Not: Kurulumdan sonra Yosemite açılmaz ise diğer OS X kurulu bölümden, OS X Yosemite bölümüne aşağıdaki işlemleri uygulamanız lazım.

a.png

Öncelikle şu konuya bakınız: En Kolay OS X Yosemite 10.10 Kurulumu Hazırlama Rehberi! | Technopat Sosyal

z.jpg

Gereken Dosyalar:
1- İndirdiğiniz bootloader dosyasına çift tıklayıp arşivden çıkarın ve çıkan dosyayı çift tıklayıp açarak OS X kurulu bölüme yükleme yapın.
bootyose.jpg

2- İndirdiğiniz Extra dosyasına çift tıklayıp arşivden çıkarın ve çıkan Extra klasörünü kopyalayıp; OS X kurulu bölüme yapıştırın.

3- Sisteminiz hazırdır.

Saygılar;
KemalALKIN

Son düzenleme:
Arkadaşlar eğer kurulumdan sonra açma hatası alırsanız eski Chamelon dosyalarınızdan iki plist dosyasını alıp Yosemite diskinde olanlar ile yer değiştirin ve ufak bir derleme yapıp replace edin bu sayede sorun düzelecektir.

Rehberimizde bulunan dosyaların içinde çoğu WiFi sürücüsü bulunmaktadır. Çalışabilir.

npci=0x3000 PciRoot=1 kext-dev-mode=1 GraphicsEnabler=Yes
Yazıyorum kuruluma geldiğimde reset atıyor...

Son düzenleyen: Moderatör:
-v -f cpus=1 dart=0 npci=0x2000 kext-dev-mode=1 GraphicsEnabler=No
Not: Eğer işlemcinizin busratio kodunu biliyorsanız cpus=1 komutundan sonra boşluk bırakıp busratio=XX şeklinde komutu düzenleyiniz (XX=ratio kodunuz).

Kısacası; kurulu OS X ile hangi komutları kullanıyorsan bunda da o komutları kullan ama kext-dev-mode=1 komutunu eklemeyi unutma.

Mavericks te PciRoot=1 -x kullanıyordum... Bunda da onu denerim... kext-dev-mode=1 PciRoot=1 -x yazarım.

Yukardaki kodları denedim gene reset atıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı