VPN güvenli mi?

Bu kadar yorum sahibi arasında atıp tutmak dışında bilgisi olan bir kişi yanıt verebilir mi arkadaşa ve tüm foruma? Ki hepimiz uydurmaları değil gerçekleri öğrenelim.

Firmalar özellikle "şu ülkede bu ülkede kurduk ki hükümetler baskı kuramasın" diye reklam yapıyor. Ayrıca bir günden bir güne özellikle büyük firmalardan bir bilgi paylaşımı haberi duymadım. Ben düzenli para ödüyorum (hem de yüksek sayılabilecek ücretler), lütfen duyan bilen varsa söylesin ben de vazgeçeyim.
Şu makaleyi öneririm:

Şu makaleyi öneririm:
Teşekkür ederim güzel bir yazıymış. Benimde kastım bu şekilde bir yaklaşım. VPN'ler şöyledir böyledir diye atıp tutmak yerine "bu olay budur, şu firma böyledir" demek önemli. Gördüğüm kadarıyla kullandığım NordVPN (Aksine bir yazı veya ima görmedim) ve geçmeyi düşündüğüm ProtonVPN için bu ekipte onay veriyor. Bu şekilde gördüğüm her çalışma ile bir artı daha kazanıyor gözümde.

Forumlar böyledir. Bolca fikir ve tartışma olur. Ve çoğu da bilinçsizce iddialardır. Hemen hepimiz de yapıyoruz. Ama makale sitelerine kıyasla çok daha dinamiktir ve yardım isteyenlere genelde eninde sonunda doğru bilgi verilir.

Bilişim Teknolojileri dünyasındaki teknopolitik gelişimler hakkında, işini bilimsel araştırmacı, akademisyen özelliği ile yapan İzlem Gözükeleş'in blogunu arada bir ziyaret etmenizi de önereyim:

Son düzenleme:
VPN'e göre değişir, hangi VPN?

Para vermeden ve hesap açmadan kullanıyorum.

Screenshot_20220325-232952_Google Play Store.jpg

Eğer VPN zararlı bir şey ise ve VPN aracılığı ile cihazımız izleniyor ise benim çoktan Telegram'da ifşalarım çıkmıştı hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı