VPN ile ping düşer mi?

Hangi VPN acaba? Ben 300 ms den aşağı alamıyorum da.

Aynen hocam böyle bir şey mümkünse detaylı anlatabilir misiniz?
Merhaba, herkeste ve her koşulda mümkün olan bir şey değil bu. Örneğin TR host bir sunucuda oynuyorsanız bunu yapmanız çok zor zira TR'nin bağlantıları iyi değil ancak EU'da mümkün olabilir. Örneğin ben MTA adlı oyunda 10 ping felan daha düşük oluyorum DE host bir sunucuda. Hatta Bulgaristan'da yaşayan kişiler bile DE kullanıp giriyor.

VPN adı önemli ancak bu dediğim koşullar da sağlanmalı. Ayrıca 300 ping alıyorsanız sizinle alakalı bir sorun olabilir ve bunu düşürmek pek mümkün değil gibi ancak uzak host kaynaklı 300 ping alıyorsanız ki Amerikan host bile olsa o kadar olmaz, onu bilemeyeceğim.

Network arasında her cihaz koyduğunuzda bağlantı hızınız, ping süreniz vb. etkenler bundan etkilenir. Siz kendi traceroute olarak baktığımızda siz bilgisayardan başlayan serüveniniz aşağıdaki gibi ilerliyor.

Bilgisayar(istemci) -> Modem (Router) -> Sokak Santrali -> Cadde Santrali -> POP noktaları -> VPN sunucunuzun konumu -> VPN sunucusunun bulunduğu router -> Switch -> dedicated.

Şeklinde atlaya atlaya gittiğim bir süreç bu aslında arada daha fazla nokta olmasına rağmen kısaltmak için bu şekilde basitçe yazdım. Direkt kendi hattınızda olmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Pingin artar VPN ile sunucu bağlanması vb. çok olay var ms artacaktır ( yani kötüleşecek )

Oyunlarda pinginiz düşük gözükebilir ancak gösterilen vpn sunucusu ile oyun sunucusu arasındaki bağlantının pingi dir. Siz vpn sunucusu üzerinden bağlantı kurduğunuz için araya sizin ile vpn sunucusu arasındaki ping farkı da eklenecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı