VPN ile torrent kullanımı cezası var mı?

Gideon

Kilopat
Daha fazla  
Avrupa'daki ülkelerde torrent kullanımı yasak. VPN'lerde Avrupa ülkeleri var ve torrent kullanırken onlara bağlanabiliyorsunuz. Bu ülkelerde torrent yasakken VPN ile bağlanıp o ülkelerden indirme yaptığınızda bir cezası yok mu?

Avrupa'daki ülkelerde torrent kullanımı yasak. VPN'lerde Avrupa ülkeleri var ve torrent kullanırken onlara bağlanabiliyorsunuz. Bu ülkelerde torrent yasakken VPN ile bağlanıp o ülkelerden indirme yaptığınızda bir cezası yok mu?

Cezası yok hocam ben bir kere denemiştim ama indirme hızı yarıya düşüyor bende bir sıkıntı olmadı sendede olcağını düşünmüyorum.

Cezası yok hocam ben bir kere denemiştim ama indirme hızı yarıya düşüyor bende bir sıkıntı olmadı sendede olcağını düşünmüyorum.

Ben denediğimden ötürü sormuyorum sadece merak ettim. Türkiye'de zaten bir yasa olmadığı için VPN kullanmadan torrent kullanılabiliyor. Ne zaman denediniz, ne kadar süre geçti?

Deneyeli 2 3 ay oluyor da 1 saat falan denedim bir sorun olmadı.

Şöyle bir düşündüm de Türkiye'de bununla ilgili herhangi bir yasa yok. Normalde sen Almanya'da VPN kullanmadan indirme yaptığın zaman ısp'ye bildiriyorlar ve ısp'de sana ihtar yolluyor. Bizde böyle bir yasa olmadığı için ısp'ye istediği kadar bildirsinler ısp kullanıcıya ihtar yollamıyor. Sonuçta VPN kullandığın için ister Amerika ister Almanya'dan torrent indir. VPN firması bilgileri verse bile bir şey olmaz çünkü yasa yok bizde.

Geri
Yukarı