VPN kullanmadan çoğu uygulama çalışmıyor

mert.xvii

Yoctopat
Daha fazla  
Benim PC'nin bir sıkıntısı var. Bir sürü çözüm yolu denedim ve ne yaptıysam olmadı. Hatta format bile attım ama hâlâ aynı.
Şöyle ki benim bilgisayarda ağ erişimi sorunu var, VPN'siz Windows Update alamıyorum ve denetim yaparken hatayla karşılaşıldı diyor.
Epic Games ve Steam gibi platformlara giremiyorum Steam'de "Steam güncellemesi için çevrimiçi olunmalıdır gibi bir şey söylüyor Epic'te.
Güncellenirken hata oldu diyor girmiyor hatta Driver Booster'da bile anahtar girerken ağ proxy ayarlarınızı değiştirin diyor. Çözümü VPN'de buldum en azından ilk giriş güncellemelerini yapabiliyorum ama hâlâ ağ bağdaştırıcısından DNS değiştirip "çıkarken ayarları doğrula" dediğimde bana "sorun giderici yüklenirken bir hata oluştu" uyarısı geliyor (paket kimliği: Bilinmiyor, yol: Bilinmiyor, hata kodu: 0x80004005, kaynak: Komut satırı)

resim_2022-07-17_012419311.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim PC'nin bir sıkıntısı var. Bir sürü çözüm yolu denedim ve ne yaptıysam olmadı. Hatta format bile attım ama hâlâ aynı.
Şöyle ki benim bilgisayarda ağ erişimi sorunu var, VPN'siz Windows Update alamıyorum ve denetim yaparken hatayla karşılaşıldı diyor.
Epic Games ve Steam gibi platformlara giremiyorum Steam'de "Steam güncellemesi için çevrimiçi olunmalıdır gibi bir şey söylüyor Epic'te.
Güncellenirken hata oldu diyor girmiyor hatta Driver Booster'da bile anahtar girerken ağ proxy ayarlarınızı değiştirin diyor. Çözümü VPN'de buldum en azından ilk giriş güncellemelerini yapabiliyorum ama hâlâ ağ bağdaştırıcısından DNS değiştirip "çıkarken ayarları doğrula" dediğimde bana "sorun giderici yüklenirken bir hata oluştu" uyarısı geliyor (paket kimliği: Bilinmiyor, yol: Bilinmiyor, hata kodu: 0x80004005, kaynak: Komut satırı)

Eki Görüntüle 1453496

Modeminize reset atmayı deneyin. Ve nereden sıfırladınız?

Modeminize reset atmayı deneyin. Ve nereden sıfırladınız?

Ek olarak hiç başka bir ağa bağlanıp denediniz mi? Denediyseniz ve olduysa internet servis sağlayıcınızı arayarak durumu bildiriniz.

Eki Görüntüle 1453496
Telefonunun internetine bağlanıp sorunun modemde olup olmadığını deneyebilirsin.
modeme reset atıp tekrar kurulum yapman da işe yarayabilir onun dışında sağlayıcının müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeyi dene belki zahmet edip yardımcı olurlar

DNS'i 1.1.1.1 olarak ayarlayınız. CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve sırasıyla bu kodları giriniz:

Kod:
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

CMD'yi tekrar yönetici olarak çalıştırınız ve bu kodların birtanesini yazın, bitince diğerine geçin:

Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc /scannow

Ethernet sürücünüzü güncelleyiniz. Driver Booster kullanmayınız.

Güvenlik duvarını ve antivirüsü kapatmayı deneyin. Wi-Fi ile bağlanmayı deneyin, aynı durum olursa söyleyin.

Hizmetlere giriniz ve ağ ile alakalı tüm hizmetleri açınız.

DNS'i 1.1.1.1 olarak ayarlayınız. CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve sırasıyla bu kodları giriniz:

Kod:
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

CMD'yi tekrar yönetici olarak çalıştırınız ve bu kodların birtanesini yazın, bitince diğerine geçin:

Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc /scannow

Ethernet sürücünüzü güncelleyiniz. Driver Booster kullanmayınız.

Güvenlik duvarını ve antivirüsü kapatmayı deneyin. Wi-Fi ile bağlanmayı deneyin, aynı durum olursa söyleyin.

Hizmetlere giriniz ve ağ ile alakalı tüm hizmetleri açınız.

Dediklerinizin hepsini önceden yapmıştım sonuç aynı.

Geri
Yukarı