VPN servisleri güvenilir midir?

Ücretsiz VPN servislerinde tüm verileriniz kaydediliyor ve üçüncü kişilere satılıyor. (Bazı ücretli VPN servisleride bu şekilde gizlilik sözleşmelerini okumanız gerekli.) Anlayacağınız pek güvenilir olduğu söylenemez.

VPN servisi ücretli olmasında fayda var. Bedavalarda bir iş vardır.

Ücretsiz VPN servislerinde tüm verileriniz kaydediliyor ve üçüncü kişilere satılıyor. (bazı ücretli VPN servisleride bu şekilde gizlilik sözleşmelerini okumanız gerekli.) Anlayacağınız pek güvenilir olduğu söylenemez.

Aynen öyle.
Gizlilik sözleşmesini ile bile 120 30 sayfa yapıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki sorum şu VPN kullanimdayken sadece veriler kaydediliyor degil mi kapaliyken degil? Cunku dedigim gibi sadece oyun için aciyorum oyun disinda kapiyorum. Ya da temiz bir silme islemini nasıl yapabilirim kapama sonrasinda bile Key logger tarzı programlara karşı?

Peki sorum şu VPN kullanimdayken sadece veriler kaydediliyor degil mi kapaliyken degil? Cunku dedigim gibi sadece oyun için aciyorum oyun disinda kapiyorum.

VPN kullanımdayken cihazınıza gelen ve giden tüm veriler kaydedilir fakat kapalıyken kaydedilmez. Belki de kaydedilmiyordur, gizlilik sözleşmesini okumanız gerekiyor.

VPN kullanımdayken cihazınıza gelen ve giden tüm veriler kaydedilir fakat kapalıyken kaydedilmez. Belki de kaydedilmiyordur, gizlilik sözleşmesini okumanız gerekiyor.

Ücretsiz kullanımda verilerin kaydı yapılıp paylaşılmadığı yazıyor policy kısmında. Ama genede kaydetme var gibi gözüküyor. Dediğiniz gibi sadece açıkken bir kayıt söz konusu ise önemsiz çünkü Discord ve oyun dışı bir giriş yapmıyorum. Ama keylogger tarzı kullanımda değilken bile zararlı girişimler olabilecekse silmeyi düşünüyorum. Bilgisayarımda Norton Premium var aslında bu tarz şeylere karşı ama oda ne kadarını görür emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı