VPN siber suçu gizler mi?

Bu konu hakkında bazı yazılar gördüm. Bazı VPN'ler mahkeme emri olsa dahi veri vermiyormuş. Bu doğru mudur?

Hepsi şirket sonuçta ve hepsinin iddiası en güvenli ve gizli servisin kendilerinin olduğu yönünde. Ancak hepsinin gizlilik şartlarında kullanım koşullarını ihlal etmeniz durumunda hesabınızı kapatacaklarını, eğer suç işlerseniz de bilgilerinizi kolluk kuvvetleriyle paylaşacaklarını yazarlar.

Arkadaşlar soruyu merak ettiğim için sordum yoksa bu işlerle alakam olmaz.

Hocam aklıma takılan bir şey var ve soruyorum. Bunun o olayla bir alakası yok ki. Neden her konuya böyle yazıyorsunuz anlamadım.

Anlamadım ne kastettiniz burada?

Sıkıntı olan şey aynı şeyleri başka açtığın konularda da belirtmen. Yok hesaplarıma bir şey olmuştu. Yok bilmem ne olmuştu. Bak hâla o önceki açtığın konularla ilgilenip başka yerlerde soruyorsun. 30 tane konu açtın yetti artık. Gerekli cevaplar veriliyor ama sen devam ediyorsun. @24099'ı bile dinlemiyorsun.Halbuki güvenlik konusunda en iyi kişi Akil Gündoğan zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten Akil Gündoğan gizlilik konusundaki en başarılı kişi.
Halbuki güvenlik konusunda en iyi kişi Akil Gündoğan zaten.

Ben gizlilik konusunda da güvenlik konusunda da en iyi kişi değilim ve hiç de en iyi kişi olmadım.

Sadece bildiğim kadarıyla bu bölümde sorun yaşayan arkadaşlara yardım etmek için cevaplar yazdığımız oluyor.

Bir insan ben en iyiyim, benden bilgilisi yok dediği anda bitmiştir zaten. Benden belki yüzlerce belki binlerce kat bilgili insanlar var bu alanda.

Ben sadece doğru bildiklerimi anlatmaya çalışan, daha fazla öğrenmek için mümkün mertebe araştırmaya çalışan sade, sıradan bir Technopat Sosyal üyesiyim.

Konu sahibi arkadaşı evet uyardım ama hesap konuları için. Ceza maksatlı değil, olayı kendi gözünde büyütmemesi için. Başka sorular sorduğuna göre bence sıkıntı yok.

Konu sahibinin sorusuna gelecek olursam burada vereceğimiz tüm cevapları yarın bir gün iyi ya da kötü birisi okuyacak. Buradaki cevaplara göre davranışlarını şekillendirmesini istemem ve buna yardımcı olmak hiç istemem.

VPN Gizlenmek için değil, ülkelerin giriş izni vermediği sitelere girmek için vardır. Yani Hayır.
Gizlenmek için Tor browser kullan.
Farklı portlar açarak yakalanmayı 0'a indirirsin.
Devletlerde tor relaylari aciyor kisileri takip edebilmek icin :)
arada bir paylasiliyor 200-300 relay yasaklaniyor bi anda , gidip ayni kisinin yonettigi 3 sunucuya denk gelirsen tor kullan / kullanma farki kalmaz ve siber suc ifsa olur ))

Geri
Yukarı