VRM açısından B450M S2H V2 vs B450M S2H

Ruzgar2

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, sorum şu. Gigabyte B450M S2H V2 ve Gigabyte B450M S2H ankartların VRM kalitesi olarak bir farkı var mı? Kesin ve net olarak bilenler cevaplarsa çok sevinirim.

Aşağıya Gigabyte sitesinden iki fotoğraf bırakıyorum. Fotoğraflara bakılarak hangisinin VRM yapısının daha iyi olduğu anlaşılabilir mi? Normal S2H DE bu yazıyor "4 + 3 fazlı Hibrid Dijital PWM". S2H V2 de bu yazıyor "4+2 Phases Digital VRM Solution with Low RDS(on) MOSFETs"

Dosya Ekleri

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 90
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:
VRM açısından fark yok, hangisi ucuzsa onu alın.
Hocam, fotoğraflara bakıldığında bir farklılık var gibi görünüyor. S2H de o ufak karelerden (ismini bilmiyorum söylerseniz sevinirim) bir tane daha fazla var. Acaba VRM olarak daha iyi olduğu alamına mı geliyor bu?

Son düzenleme:
Şimdi şöyle bir şey var. Birinde 3 adet Vsoc var iken diğerinde 2 adet var.
Ancak mosfetlerin arkasında bulunan kutu gibi görünen modüller V2'de tane başı 4 iken normalinde 3 adet.

Açıkçası çok aman aman fark yok, Vsoc'ları zaten işlemci çekirdeği için kullanmıyorsun. Ben güncellik açısından V2 alırdım.

Şimdi şöyle bir şey var. Birinde 3 adet Vsoc var iken diğerinde 2 adet var.
Ancak mosfetlerin arkasında bulunan kutu gibi görünen modüller V2'de tane başı 4 iken normalinde 3 adet.

Açıkçası çok aman aman fark yok, Vsoc'ları zaten işlemci çekirdeği için kullanmıyorsun. Ben güncellik açısından V2 alırdım.
Yani bu durumda hagisinin VRM yapısı daha iyi oluyor hocam? Büyük siyah karelerden ne kadar fazlaysa o kadar iyi mi?

Büyük siyah karelerden bahsetmedim ben. Şimdi her fazın arkasında bir de ona güç sağlayan Low ve High Side'lar bulunuyor. Bu kısımda da ufak değişilikler var dedim sadece.

Açıkçası ikisi arasındaki fark göz ardı edilebilecek seviyede.
Peki hocam. İzninizle bir kaç şey soracağım. O büyük siyah kareler nedir, ne işe yarar ve ne kadar fazla olursa o kadar iyi mi? Teker teker cevaplarsanız çok sevinirim.

Geri
Yukarı