VS Code eklentisi trojan olarak gözüküyor

AnilBademci

Decapat
Daha fazla  
Selam ben bugün bu VS Code eklentisini indirdim.
Ve Kaspersky HEUR:Trojan-PSW.Multi.Disco.gen zararlı yazılımı olduğunu söyledi şu dosyada.
Discord-Tools/src/grabDiscordToken.js at master · Darkempire78/Discord-Tools ( bu adamın GitHub reposu )
Bu false detection mıdır? Yoksa harbi sıkıntıda mıyım? Bu JavaScript koduna bir bakarsanız mutlu olurum.

Olayı anlamayan arkadaşlar bir şey indirmesin. Eğer zaralı bir şey varsa sizi riske atmak istemem.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlgili dosyayı VirusTotal üzerinden taratıp sonuç linkini gönderir misiniz?

Sanmiyorum onu yapabilecegimi.

Bir sorun yok. Kullanabilirsiniz. Lakin kullanmayın. Bu tür eklentiler hiçbir işinize yaramaz eğer amacınız öğrenmek ise.

Ya ben zaten kullanmam hani madem sadece yedim mi trojanı onu ogrenmek istedim.
Burada bu konu açılırken bir yandan da aynı konuyu stack overflow ( bir kodlama forumu )da açtım oradakiler şunu dedi (sizin için çeviri yaptim )
" Kodları kontrol ettim ve uzantının Discord hizmetlerine bağlanabilmesi için Discord token(ler)ini alıyor. Bildiğim kadarıyla başka bir şey olmuyor. Token(ler) başka bir yere iletilmiyor, sadece Discord'un hizmetlerine bağlanmak için kullanılıyor. Yani sadece uzantının işlevselliği için kullanılıyor, başka bir amaç taşımıyor. "

Yani sonuç olarak Kaspersky yine false positive attı sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanmiyorum onu yapabilecegimi.

Ya ben zaten kullanmam hani madem sadece yedim mi trojanı onu ogrenmek istedim.
Burada bu konu açılırken bir yandan da aynı konuyu stack overflow ( bir kodlama forumu )da açtım oradakiler şunu dedi (sizin için çeviri yaptim )
" Kodları kontrol ettim ve uzantının Discord hizmetlerine bağlanabilmesi için Discord token(ler)ini alıyor. Bildiğim kadarıyla başka bir şey olmuyor. Token(ler) başka bir yere iletilmiyor, sadece Discord'un hizmetlerine bağlanmak için kullanılıyor. Yani sadece uzantının işlevselliği için kullanılıyor, başka bir amaç taşımıyor. "

Yani sonuç olarak Kaspersky yine false positive attı sanırım.
Dediğim gibi hiç bir zararı yok. Sizin isteğiniz doğrultusunda uzantı sayesinde tokeninizi almanıza olana sağlayan bir şey geliştirmişler. Yazdığınız gibi hiç bir yere iletilmiyor, kopyalanmıyor vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı