Çözüldü VS Python için input algılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alikerem4141

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
sapphire RX570 4g , 4GBx2 1600MHz Hyprex ram , i3 9100f 3,6 Ghz , curcial 240gb ssd, 1TB Toshiba 7200rpm harddisk
Name = input("first name?")
1669927638724.png

Çaşıtırdığımda terminalde first name yazıyor.
Ali yazıyorum.
Fotoğraftaki gözüktüğü gibi görünüyor.
Fakat izlediğim videoda.

Ad = input("adınız?")
1669927818189.png

Şeklinde kodluyor ve tekrardan ad yazdıgında derın olark cevap verıyor.
Bende kendi programımda name yazıyorum fakat hata alıyorum.
Videoda adam Spyder zerinden kodlama yapıyor ben Visual Studio kullanıyorum bunun için bir eklenti indirmemiz gerekiyor mu yoksa farklı bir kod mu yazmak gerekiyor?
1669928091170.png

Çözüm
İzlediğiniz videodaki adam .py dosyası üzerinden değil de Jupyter Notebook üzerinden anlatım yapıyor. Visual Studio Code üzerinden siz de Jupyter Notebook kullanabilirsiniz. Bunun için dosya uzantılarınızı .ipynb şeklinde değiştirmeniz gerekiyor.

Ayrıca söylemem gereken bir şey var ki en son attığınız ekran görüntüsünde kendi programınıza name yazmış olmuyorsunuz. Powershell'e name yazmış oluyorsunuz ve Powershell öyle bir komut olmadığı için hata veriyor. Eğer değişkenleri ekrana yazdırmak istiyorsanız print() komutunu kullanmanız gerekmekte.

Python:
name = input("Adınız: ")
print(name)
İzlediğiniz videodaki adam .py dosyası üzerinden değil de Jupyter Notebook üzerinden anlatım yapıyor. Visual Studio Code üzerinden siz de Jupyter Notebook kullanabilirsiniz. Bunun için dosya uzantılarınızı .ipynb şeklinde değiştirmeniz gerekiyor.

Ayrıca söylemem gereken bir şey var ki en son attığınız ekran görüntüsünde kendi programınıza name yazmış olmuyorsunuz. Powershell'e name yazmış oluyorsunuz ve Powershell öyle bir komut olmadığı için hata veriyor. Eğer değişkenleri ekrana yazdırmak istiyorsanız print() komutunu kullanmanız gerekmekte.

Python:
print(name)

Çözüm
Coderunner eklentisini kurmuşsunuz galiba ama eklenti ayarlarına girip "run in terminal" yani terminalde çalıştır ayarını aktif etmemişsiniz.

Eklentilerinizi açın coderunner a sağ tık yapınca settings yazar oradan aktif edebilirsiniz.

Artı -1 Eksi
Coderunner eklentisini kurmuşsunuz galiba ama eklenti ayarlarına girip "run in terminal" yani terminalde çalıştır ayarını aktif etmemişsiniz.

Eklentilerinizi açın coderunner a sağ tık yapınca settings yazar oradan aktif edebilirsiniz.
1670109195190.png

zaten açık

Python:
print(name)

Termınle name yazarak videodaki gibi girdigim deişkeni nasıl alabileceğimi merak ediıyorum ben.

Kodla alakalı bir sorun yok hocam, VS ile ilgilidir istiyorsanız kodu internete Online Python compiler yazarak sitelerde deneyebilirsiniz. Sorun VS de ise tekrar video izleyerek kurmayı deneyebilirsiniz

Termınle name yazarak videodaki gibi girdigim deişkeni nasıl alabileceğimi merak ediıyorum ben.
Terminale name yazarak videodaki gibi girdiğiniz değişkeni alamazsınız. Zaten video'da terminale name yazarak girilen değişkeni almıyor. Yazdığım üzere, videoda Jupyter notebook kullanılıyor. Python kodları terminalde değil, Jupyter notebook üzerinde çalışıyor. İlla değişkeni terminale yazdırmak istiyorsanız yazdığım üzere print() kullanmanız gerekiyor.

Geri
Yukarı