VSCode ile C kodu yazmak

375973

Hectopat
Makaleler
6
Ağabeylerim selamlar. Yazılım öğrenmeye C dili ile başladım hem algoritma mantığını daha kolay kavramak hem de C#,C++ gibi dillere geçişimin daha kolay olması için.
Daha öncesinde Dev-C++ IDE'sini kullanıyordum fakat değiştirmek istedim böylece VSCode'a geçiş yaptım. Fakat VSCode'da yazdığım kütüphaneler kabul edilmiyor, ayrıca kodlarım çalıştırılmıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Şimdiden teşekkürler <3.
(Programlama öğrenme hakkında bütün tavsiyelerinize açığım.)

Dosya Ekleri

• resim_2020-10-14_114455.png
    resim_2020-10-14_114455.png
    3,5 KB · Görüntüleme: 673
Ağabeylerim selamlar. Yazılım öğrenmeye C dili ile başladım hem algoritma mantığını daha kolay kavramak hem de C#,C++ gibi dillere geçişimin daha kolay olması için.
Daha öncesinde Dev-C++ IDE'sini kullanıyordum fakat değiştirmek istedim böylece VSCode'a geçiş yaptım. Fakat VSCode'da yazdığım kütüphaneler kabul edilmiyor, ayrıca kodlarım çalıştırılmıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Şimdiden teşekkürler <3.
C/C++ eklentisini indirmen gerekiyor. Eklentilerde "ms-vscode.cpptools" şeklinde aratabilirsin.

Öncelikle kolay gelsin. Vscode içinde C/C++ eklentisi indirebilirsiniz. Windows kullanıyorsanız mingw indirip (kurulum), vscode içinde terminali de kullanabilirsiniz (örnek). Örnekte text dosyası kullanmış, siz kodu vscode ile yazıp kayıt ettiğin directorye gitmelisiniz ve cmd kullanmanız zorunlu değil. Powershell'i de kullanabilirsiniz.
Linux için de yine terminali kullanabilirsiniz (linux).

Yeni konular

Geri
Yukarı