Vscode yazılımı çalıştırmıyor

Arkadaşlar kodlamaları yanlışsız yapıyorum ancak vscode "run and Debug" a basınca .NET'i açmamı söylüyor, açınca da şu hatayı veriyor:" Unable to generate assets to Build and Debug. Omnisharp server is not running. ". Bunu nasıl çözerim? Ayrıca .NET yüklü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bu hatayı çözmek için hiç uğraşmayın çünkü VS Code ile C# yazmak zaman kaybı. Visual Studio Community 2019 kurun ve istediğiniz gibi C# yazın. Grafik arayüzlü uygulamalar için designer bölümü bile var.
Community kurulu ancak çok yavaş açılıyor ve tasarımı berbat bence.
Ama alışmaya çalışıyorum.

Community kurulu ancak çok yavaş açılıyor ve tasarımı berbat bence.
Ama alışmaya çalışıyorum.
Community ağır sayılabilir ama HDD kullanmadığınız sürece açılış hızının sorun olmaması gerek. Tasarımı kötü değil, karışık çünkü çok fazla özelliği var.

Eğer anti-virüs kullanıyorsanız Visual Studio'nun bulunduğu dosya konumunu tarama dışı bırakarak açılma hızını artırabilirsiniz. Bazı AV'ler IDE'lere iyi davranmayabiliyor.

Community ağır sayılabilir ama HDD kullanmadığınız sürece açılış hızının sorun olmaması gerek. Tasarımı kötü değil, karışık çünkü çok fazla özelliği var.
SSD var, ona rağmen öyle.
Eğer anti-virüs kullanıyorsanız Visual Studio'nun bulunduğu dosya konumunu tarama dışı bırakarak açılma hızını artırabilirsiniz. Bazı AV'ler IDE'lere iyi davranmayabiliyor.
Visual Studio' da nasıl kodu aktifleştireceğim. F5'e basınca hiçbir şey olmadı.

Son düzenleme:
Sharp develop daha hafif ve en disk üzerinde de en az yer kapşıyor. Ondan daha hafifi Geany. Geany de derleyici konum ve komutunu el ile ayarlamak gerekebilir.

Geri
Yukarı