Vücutta mor çizgiler

Tunaarslan

Decapat
Makaleler
3
Arkadaşlar şimdi soyle söyliyeyim. Vucudumda 2 bacagimin da üst dış bölgelerinde, kalça kısmımda mor cizgiler buluyor ayrıca sırtımda ve yine kalca kismimda uzun çizgiler var sanırım çatlak oluyor. Bu durum aslında çok da olmasa uzun bir zamandır var. Ve benim aklıma tekrar dank etti bu durum. Internetten arastirsam da tam bana uyan şeyler bulamadım. Spor yaptıysan zamanında demişti bir akrabam, dogru mudur bu. Ve benim için asil önemli olan görüntüsü değil de daha çok acaba bir sağlık sorunu başlangıcı, belirtisi olabilir mi, cevaplarsanız sevinirim.

Not olarak ekliym: Erkeğim, 14 yaşındayım, 1 yıl ara sıra kendi capimda futbol oynayıp fitness yapmıştım (12 yasimda), 1 yıl da kendimi futbola verip takımda haftada 5 antrenman 1 maç (her hafta degil) bazen de 1 gün vücut antrenmanı yapıyordum (13-14 yaşlarım arasında bu) sporla alakalı olabilir diye ekliyeyim istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bir dönem kilo verip tekrar aldıysan ondan olmuş olabilir bunun dışında sporla alakalı da olabilir ama genellikle bu çatlaklar kilo alıp veren kişilerde çok gözüküyor.

Boy uzaması kaynaklı olması muhtemel. O yaşlarda edindiğim çatlaklara hala sahibim eğer genetik olarak cildin kötüyse uzun zaman bu çatlakları taşıyabilirsin.

Hocam spor yaptığım donemler 67 kiloyla kadar çıkmıştım evet kilo vermistim 60 akadar fakat şu an yine 67'yim.
Boy uzaması kaynaklı olması muhtemel. O yaşlarda edindiğim çatlaklara hala sahibim eğer genetik olarak cildin kötüyse uzun zaman bu çatlakları taşıyabilirsin.

Son yıl içinde boyum daha hızlı atmaya başladi yaklasik 175 oldum fakat bu dedikleriniz mor çizgiler için mi çatlaklar için mi?

Hocam spor yaptığım donemler 67 kiloyla kadar çıkmıştım evet kilo vermistim 60 akadar fakat şu an yine 67'yim.

O yüzden olmuş olabilir o zaman hocam çünkü spor yapan birçok tanıdığım var onlardan böyle şeyler hiç duymamıştım kilo verdiğin zaman o çatlaklar geçer büyük ihtimal.

Son yıl içinde boyum daha hızlı atmaya başladi yaklasik 175 oldum fakat bu dedikleriniz mor çizgiler için mi çatlaklar için mi?
Çizgiler ve çatlakların genelde iki sebebi olur. Boy uzaması veya yağ oranının artması. Mor çizgi diye bahsettiğin yine çatlak ama daha derin olduğu için böyle bahsediyor olabilirsin. En iyisini doktor bilecektir, ben boy uzamasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Pandemi döneminde bunun için hastaneye gitmek ne kadar iyi olur bilmiyorum ama sen bilirsin.

Arkadaşlar şimdi soyle söyliyeyim. Vucudumda 2 bacagimin da üst dış bölgelerinde, kalça kısmımda mor cizgiler buluyor ayrıca sırtımda ve yine kalca kismimda uzun çizgiler var sanırım çatlak oluyor. Bu durum aslında çok da olmasa uzun bir zamandır var. Ve benim aklıma tekrar dank etti bu durum. Internetten arastirsam da tam bana uyan şeyler bulamadım. Spor yaptıysan zamanında demişti bir akrabam, dogru mudur bu. Ve benim için asil önemli olan görüntüsü değil de daha çok acaba bir sağlık sorunu başlangıcı, belirtisi olabilir mi, cevaplarsanız sevinirim.

Not olarak ekliym: Erkeğim, 14 yaşındayım, 1 yıl ara sıra kendi capimda futbol oynayıp fitness yapmıştım (12 yasimda), 1 yıl da kendimi futbola verip takımda haftada 5 antrenman 1 maç (her hafta degil) bazen de 1 gün vücut antrenmanı yapıyordum (13-14 yaşlarım arasında bu) sporla alakalı olabilir diye ekliyeyim istedim.

Ailene anlat ve bir hastanede baktır derim.
Uzun süre spor yaptım şu an obez sayılırım ama böyle bir şeyle karşılaşmadım.

Aynısı bende de var. Ben de durup durup birden boy attım. Şimdiye kadar neyden oluştuğunu bilmiyordum. Sanırım boyun uzamasıyla alakalıymış.

Olası morluğa yol açabilecek darbelerden sonra oluşur kılcal kan damarları. Bu böyle bir senaryoda normal bir durumdur.

Futbolda bacagima çok darbe alıyordum, hatta arkalı önlü tekmelik bile taktığım oluyordu bacağım tam iylesememisken darbe almasın diye ama yine de alıyordum mevkimden dolayı. Zaten böyle kılcal falan da varmış gibi duruyor bazı mor çizgiler teşekkür ederim.

Geri
Yukarı