Çözüldü VX2458-C-MHD monitörde FreeSync açınca gelen cızırdama sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Addvar

Kilopat
Makaleler
4
VX2458-C-mhd monitöre sahibim. Monitörün ayarlarından 1 ms modu aktif ettiğimde FreeSync otomatik olarak kapanıyor ve cızırtı sesi gelmiyor. Ne zaman FreeSync modunu aktif etsem DP kablosunun takılı olduğu yerden cızırtı sesi geliyor. Bilen arkadaşlar ilgilenirse sevinirim, şimdiden cevaplar için de teşekkürler :)

+Ekran kartı ile ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum. Önceki kartım GTX 660'Ti ve onda da aynı sorun vardı. Cuma günü GTX 1660 Super'e yükseltme yaptım ve yine aynı sorun var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Monitörü ilk aldığım zaman bende de oluyordu sonra kendi kendine kesildi cızırdama.
Denemelerle parlaklığı kıstığım zaman cızırdama sesi geldiğini anladım. Parlaklık full açınca ses yok. Ekstra olarak ekranın üst kısmına bir çizgi gelip gidiyor 10 dakika aralıklarla genelde. Ara tatilde garantiye yollayacağım.
Ekranın üst kısmına gidip gelen çizginin sebebi 1660 SUPER kartlarda genel bir sorun olan top screen flickering hatasından kaynaklanıyor. 461.92 güncellemesiyle bu sorun çözüldü.

Monitörden gelen coil whine gibi cızırtı sesi monitörün hoparlarünü devre dışı bırakılarak çözüldü.
Monitörü ilk aldığım zaman bende de oluyordu sonra kendi kendine kesildi cızırdama.

Denemelerle parlaklığı kıstığım zaman cızırdama sesi geldiğini anladım. Parlaklık full açınca ses yok. Ekstra olarak ekranın üst kısmına bir çizgi gelip gidiyor 10 dakika aralıklarla genelde. Ara tatilde garantiye yollayacağım.
Ekranın üst kısmına gidip gelen çizginin sebebi 1660 SUPER kartlarda genel bir sorun olan top screen flickering hatasından kaynaklanıyor. 461.92 güncellemesiyle bu sorun çözüldü.

Monitörden gelen coil whine gibi cızırtı sesi monitörün hoparlarünü devre dışı bırakılarak çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı