W32.Ramnit virüsünü kaldırma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

gdeniz123

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir yerden bu virüs bulaşmış bilgisayarıma norton internet security ile temizlemeye çalışıyorum. Çok fazla sistemi yemiyor ama gene de temizlemem lazım kısa süre içerisinde. İnternette çok fazla abartmışlar bu virüsü. Sizce ne yapmam gerekiyor?

Norton taramaları bitirsin hemen onunlada scan edicem. Kaspersky var sistemi biraz yoruyor ama hepsi ile yapacağım birde boot scan etmek istiyorum iyice taramasını istiyorum. Nasıl bulaştığını anlamadım. Yeni format atmıştım. Neyse...

6-7 tane tarama aynı anda yaptığım halde %10 cpu %50-60 civarı bellek harcıyor. Bakalım inşallah hepsini sorunsuz silerim.

Her önünüze gelene tıklarsanız tabi virüs bulaşır. Kaspersky kur, virüsü sildikten sonra kaldırırsın.
Galiba virüs indirdiklerimden dolayı değil. Zaten format attıktan sonra microsoftun sitesinden birkaç dosya indirdim.Obs ve camtasia studio kurdum diğer her şey zaten flashımda vardı hiçte virüs yoktu tamamen temizdi yani. Bu yüzden indirdiğim şeylerden değildir diye düşünüyorum. Hiç yabancı siteye ve bilmediğim linke tıklamadım bi pb indirdim bf3 için o kadar. Önerileriniz için sağolun.

Bir sitede çözümü verilmiş.

Not: Sitede sorunun çözümü için bir indirme linki verilmiş. İndirme linki yasak olduğu için maalesef link veremiyorum.

Siteye ulaşmak için ipucu:

Google'a "W32 Ramnit.a Virus Kaldırma" yazdıktan sonra karşınıza çıkan 3. siteye girin. Aynen şöyle yazması gerek:

"W32 Ramnit.a Virus Kaldırma - 2 Remove Virus"

Bunları yaparken virüs programını devre dışı bırakayım mı?

Maalwarebytes ile bi scan yaptım 1 virüs buldu sildim onu.

Bir sitede çözümü verilmiş.

Not: Sitede sorunun çözümü için bir indirme linki verilmiş. İndirme linki yasak olduğu için maalesef link veremiyorum.

Siteye ulaşmak için ipucu:

Google'a "W32 Ramnit.a Virus Kaldırma" yazdıktan sonra karşınıza çıkan 3. siteye girin. Aynen şöyle yazması gerek:

"W32 Ramnit.a Virus Kaldırma - 2 Remove Virus"
Maalesef, progamı indirdim, yükledim, scan ettim ama silmek için register olmamı istedi, üye olmakta para ile olduğu için tam olmadı program. Benim problemimi çözmek için vakit ayırdığın için teşekkür ediyorum.

Şimdi kaspersky ile virüs taraması yapacağım .

Bu virüs formatla gidecekse atayım format kaç virüs programıyla taradım hala virüsün silindiğini sanmıyorum.

Sanırım virüsü silmeyi başarıyorum. 4-5 tane virüs programı ile taradım hepsinden ne çıkarsa sildim. Ağdan bf3 ü atmıştım origin gamesde çok virüs buldu. Pb yüklemiştim multiplayer için o yüzden virüs bulaştı herhalde. Bütün pb dosyalarını setuplarını ilk önce virüs taramalarından sildim lakin onlar iyi temizleyemediler kendim sildim. Kaspersky ile de virüs taraması yaptım ve virüsleri sildim. Şimdi tüm virüs programlarını siliyorum. Windows defender ile tam tarama yapıyorum. Burada da dosya çıkarsa hepsini sileceğim. Son olarakta Avira Recsue ile cd den boot ederek bi tam virüs taraması yapacağım. Bir kaç kere de windows defender ile yapınca sanırım virüsler silinecektir.
Win32/Ramnit virüsü hakkında biraz bilgi edindim. Çok fazla araştırmadım ama sanırım ağ yoluyla bulaşan bir virüs. Leptobumuda scanlemem gerekiyor. Ağdan çok fazla paylaşım yapmam gerekiyor bir sürü dosya, programlar vs. Bu yüzden iki bilgisayarıda bi güzel virüs taraması yaptıracağım. Bu bilgisayara temiz bir format atmayı düşünüyorum.( Tüm günümü yiyecek driverlerı yüklemek vs. ama gene de değer) Yorumlarınız için teşekkür ederim. Sorunu tamamen çözünce sizi haberdar edeceğim.

Bilgisayarı cd ile boot edip virüs taraması yapabileceğim bi program var mı? Kullandığınız ya da önerebildiğiniz, son bir kez onunla da taramak istiyorum bilgisayarı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı