War Thunder oyuncularının gerçek tank bilgilerini sızdırdığı açığa çıktı

Sadece bir oyun için devasa boyutlarda kritik bilgi sızdırıldı.
War Thunder adlı bilgisayar oyunu bir çevrimiçi tank savaşı oyunudur.
Oyuncular oyun içinde tanklar kullanır ve savaşır ayrıca oyun mekaniği muadili oyunlara göre daha gerçekçidir.
Bir tankı imha etmek için mürettebatını öldürmek veya sürekli ateş ederek kullanılmaz hale getirmek gibi.
Oyun içinde avantaj elde etmekse tamamıyla geliştiricilerin tanklara eklediği değerlerden geçiyor işte bunu bilen ordu mensubu insanlar sızdırılmaması gereken bilgileri açığa çıkardı.

Sızıntısansürü.png

Sızdırılan tanklara dair bilgiler ve dahası.
Fransız ordusu içinde bir tank subayı Leclerec S2 tankının taret dönüş hızı ve optik bilgileri gibi açıklanmayan bilgileri açığa çıkardı.
Ayrıca, İngiliz Challenger tanklarının tank komutanı gizli olan bilgileri sanki halka açılmış gibi göstererek yayınladı.
Bu sızıntıların nedeniyse, aşırı saçma ve absürt. Sanılan aksine bir istihbarati araştırma veya veri toplama cabası değil.
Sadece ama sadece oyun içinde daha fazla güçlenmek ve daha fazla kazanmak için bilgileri sızdırdılar.

Önemli sızıntı Çin'den.
Çin'li bir oyun forumu içinde zırhlı araç bilgilerinden tank mermilerinin materyallerine kadar her şeyi sızdırdı.
Sızdılırılmış bilgiler arasında tanklarca kullanılan yüksek delici ve özel şarapnelli mühimmatlar mevcut.
Bütün bu sızıntıların nedeniyse en başta dediğimiz gibi sadece oyun içinde üstünlük.
Çin kaynaklı sızıntılara tankların askeri kullanma klavuzlarını içeriyor.

Uyarılar.png

En büyük sızıntılardan birisi Birleşik Krallık tankı olan Challenger serisine ait.

Sızdırılmış bilgiler fazlaca olduğu için liste olarak servis edeceğiz.
  1. Tankın saha performans test dökümanları.
  2. Askeri kullanım klavuzu.
  3. Rostayson ve eksen bilgiler.
  4. Modifiye ve versiyon bilgileri.
  5. Mühimmat ve reel ortam içinde maksimum taşınabilecek mühimmat bilgisi.
Yayınlayan bilgiler forum moderatörleri ve Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı tarafından kaldırıldı.
Şimdilik bu askeri personel olan kullanıcılara ise ne olduğu bilinmiyor.

Bu günlük bu kadar. Gelişmelerden haberdar olmak içinde hesabımı takip edebilirsiniz.
Kaynak aşağıda olacaktır.

Kaynak: Kaynak.

Son düzenleme:
Eski ama komik.

Eki Görüntüle 1454034

Günümüz tankına dair bilgileri içeren belgeler Reddit tarafından yok edilmiş ama bu eski belge duruyor.
Bu belgede fazla teknik detay yok gizli belge olsa da. Forumda paylaşan kişi direkt tankın kullanım yönergesi ve tüm detaylarını apaçık ortaya seren bir belge paylaşmıştı. Muhtemelen hapistedir şu an.

Bu belgede fazla teknik detay yok gizli belge olsa da. Forumda paylaşan kişi direkt tankın kullanım yönergesi ve tüm detaylarını apaçık ortaya seren bir belge paylaşmıştı. Muhtemelen hapistedir şu an.

Ya hapiste ya mezarda.

Ama bazıları kullanıcı adını değiştirdi diye yargılanmadı diyor.

Kullanım yönergisini bulursam atarım Web Arhive içine illa düşmüştür.

Ya hapiste ya mezarda.

Ama bazıları kullanıcı adını değiştirdi diye yargılanmadı diyor.

Kullanım yönergisini bulursam atarım Web Arhive içine illa düşmüştür.
Çinli olan mezardadır da İngilizler öldürmez. Çinli olan eleman tankın üretim hattı detaylarını paylaşmıştı. Onu kendi gözümle görmüştüm.

Çinli olan mezardadır da İngilizler öldürmez. Çinli olan eleman tankın üretim hattı detaylarını paylaşmıştı. Onu kendi gözümle görmüştüm.

Onu hatırlıyorum tankların zırh bilgileri bile vardı.

Bence elemanı yakmışlardır direkt.

İngiliz arkadaş ise hapis veya serbesttir. Ama ihraç yemiştir.

Geri
Yukarı