War Thunder'da çok hasar veren tank önerisi

İşin beni sinir eden yani, Tiger II H ile açı vermeme rağmen gelen geçen IS-2'nin delmesi. Ben oynarken kimseyi delemiyordum arkadaş? 110 mm delişi vardı. Garip cidden.
Onun dışında, bence bu oyun oynanmaz.
Sebebi de oyunda çok fazla bot olması.
Ben bot olduklarından artık eminim. Takımdaki 16 kişinin 10'u 0 adam vuruyor. BR 7 civarı.
Mümkün değil. Bu kadar kötü oynayan adam BR 7'ye 12 senede falan geçer zaten.

Güzel oyundu aslında
Sevgili dostum peki bana Muhimmatlar hakkında görselli bir anlatım yapabilir misin WOT'da Normal mermi, Zırh Delici mermi, Patlayacı Mermi bir de Gold olarak paralı mermi vardı bunda Sabot mabot anlayamadım ben merminin resmine bakıyorum en kalın zırhı delme işareti olanı seçiyorum :D

Kv-2 tartışmasız çok keyifli bir araç eminim War Thunder'de de öyledir alman tarafında şu anlık tatmin edici 1.3 seviyelerindeyim ileride de tank muhbirleri dışında üzecek bir tank göremedim şimdilik.

Tank avcıları durup ateş ederken çok zor hedef alıyor, binalı bölgelerde düşman defansif oynarsa gir çık yapamıyoruz zırhı berbat hızı idare eder çoğu tank muhbirinin yükleme süreleri çok fazla War Thunder'da bu bence dez avantajında ötesinde sen neden önerdin bro merak ettim doğrusu.
Alman avcıların genellikle ön zırhı stug olarak eğimli olduğu için delinemiyor çok uzak mesafeden spot yemeden takımınızla ilerlerseniz güzel şeyler olabilir ben uçak avcısı oynuyordum hızlı olduğu için dönerek tankın topunu imha edip hafif tankları yandan deliyordum.

Sabot mabot anlayamadım ben merminin resmine bakıyorum en kalın zırhı delme işareti olanı seçiyorum :D
Ana menüde fareyi mermi logolarının üstüne getirerek görebilirsin.

İşin beni sinir eden yani, Tiger II H ile açı vermeme rağmen gelen geçen IS-2'nin delmesi. Ben oynarken kimseyi delemiyordum arkadaş? 110 mm delişi vardı. Garip cidden.
Onun dışında, bence bu oyun oynanmaz.
Sebebi de oyunda çok fazla bot olması.
Ben bot olduklarından artık eminim. Takımdaki 16 kişinin 10'u 0 adam vuruyor. BR 7 civarı.
Mümkün değil. Bu kadar kötü oynayan adam BR 7'ye 12 senede falan geçer zaten.
Bot var açık açık belli isimleri Leri, Wolfman gibi böyle tek kelime ile basitleştirilmiş isimler şuana kadar iyiydi 2.3 ve 2.7 tank açtım sıralama gereği öyle geldik iki tankda'da 50 mm top var kimseyi delemiyorum hele bir M4A3 diye tank koymuşlar karşıma 10-15 atış yaptım yaw bari şöyle parça hasarı verse o da yok şuanda zevksiz bir seviyede sürünüyorum %150 güçlendirme aldım yine de çıkamayacak gibiyim bu işten. Saçmalıyorlar yani BF V tank mekaniği var o kadar dengeli olsa yeter ya.

Bot var açık açık belli isimleri Leri, Wolfman gibi böyle tek kelime ile basitleştirilmiş isimler şuana kadar iyiydi 2.3 ve 2.7 tank açtım sıralama gereği öyle geldik iki tankda'da 50 mm top var kimseyi delemiyorum hele bir M4A3 diye tank koymuşlar karşıma 10-15 atış yaptım yaw bari şöyle parça hasarı verse o da yok şuanda zevksiz bir seviyede sürünüyorum %150 güçlendirme aldım yine de çıkamayacak gibiyim bu işten. Saçmalıyorlar yani BF V tank mekaniği var o kadar dengeli olsa yeter ya.
Bence BF5 daha kötü.
Çünkü tanka 3 bazuka, 1 tane çubuk bomba mıdır nedir ondan saplıyorum yine patlamıyor. Gerçeklikten aşırı uzak.

Bence BF5 daha kötü.
Çünkü tanka 3 bazuka, 1 tane çubuk bomba mıdır nedir ondan saplıyorum yine patlamıyor. Gerçeklikten aşırı uzak.

Dostum BF5'de şöyle bir durum var Wot'daki gibi sağlık sistemi olduğundan belirli bir hasar alması gerekiyor haliyle kastım tanklar arası dengeleme konusuydu(çubuk bombası mızrak gibi olanı bayağı güçlü bir şey zaten)

War Thunder da cidden Alman tankları çok kanser ya. İlla açı vererek durman lazım. Kaldı ki öyle bile deliniyor önden. Direk durmayı hiç söylemiyorum. Oyunda Rus tankları gerkeçten op.

War Thunder gerçekçiliğe dayalı bir oyundur. Oyunda tankınızın canı değil, nereden vurduğunuz önemlidir. Her tankın neresinde ne var bilmelisiniz, mermilerin türlerini yakından tanımalısınız.

Ölüyorsanız bilgisizsiz demektir, ya kendi tankınızdan bi'habersiniz veya karşınızdaki tankı bilmiyorsunuz. Veya kullandığınız mühimmat hakkında bilginiz yoktur.

Tankı yok etmek için ya tüm mürettebatını öldürmeniz veya mühimmatını vurmanız gereklidir.

Yüksek patlayıcı mühimmatlar çok fazla hasar verir ama zırhı delemez. O yüzden tankın kapulasına veya altına atarsanız ancak hasar verir.

Zırh delici mühimmatlar hasar ve zırh delme açısından ortalamadır. Patlayıcı olanları fazla hasar verir ancak zırhı delemezseniz hasarın hiçbir avantajı olmaz. Tankın kulesi ile gövdesinin birleştiği yer genellikle zayıf noktadır. Oraya nişan alırsanız büyük ihtimal tankı yok edersiniz

Sabot veya APCR gibi sub caliber sınıfındaki mühimmatlar çok iyi zırh deler ancak şarapnel etkisi azdır yani Hasarı azdır. Mühimmata denk getirirseniz tankı rahatlıkla yok edebilirsiniz.

Tankınızın avantajlarını ve dezavantajlarını biliyorsanız ve karşınızdaki tankın bilgisine sahipseniz yenemeyeceğiniz tank yoktur. Bu oyun World of Tanks değil. Herkes rahat rahat oynayamaz.
Tabi bu gerçeklik ruhların gerçekliğine dayanıyor.

Alman oyna derdin ama mahvettiler, yıllarca gizli gizli nerf attılar. Tavsiyem SSCB, orta zırhlı bir tankın olsun yeter zaten. Rus olduğu için ya saçma sapan sektirirsib ya da saçma sapan yerin arıza yapar.

Dostum BF5'de şöyle bir durum var Wot'daki gibi sağlık sistemi olduğundan belirli bir hasar alması gerekiyor haliyle kastım tanklar arası dengeleme konusuydu(çubuk bombası mızrak gibi olanı bayağı güçlü bir şey zaten).

Hocam konuyla çok alakasız ama bence çubuk bombası çok güçsüz.
Bahsettiğim şey tankın canının çok fazla olması. Piyadeyim ve tanka 2 bazuka, 1 anti tank bombası, 1 çubuk bomba atıyorum ve patlamıyor. Arkadan tamir ediyorlar sonra da. Nefret ediyorum bu olaydan. BF1 kadar saçma değil, behemoth olayı çok saçmaydı o oyunda da. Ama yine de beni sinir etti.
Uçaklar da hava savunma kullanırken hep 130 falan yiyor, azıcık canla kaçıyor.

Hocam konuyla çok alakasız ama bence çubuk bombası çok güçsüz.
Bahsettiğim şey tankın canının çok fazla olması. Piyadeyim ve tanka 2 bazuka, 1 anti tank bombası, 1 çubuk bomba atıyorum ve patlamıyor. Arkadan tamir ediyorlar sonra da. Nefret ediyorum bu olaydan. BF1 kadar saçma değil, behemoth olayı çok saçmaydı o oyunda da. Ama yine de beni sinir etti.
Uçaklar da hava savunma kullanırken hep 130 falan yiyor, azıcık canla kaçıyor.

Eskiden 2 dinamit bomba roket biterdi ama biraz düzeltme yapıldı yine de sen tanka 2 roket at mızraklı bombası olan birisi iyice koşup vursun teklersin en son kullandığımda mızraklı bomba çok güçlüydü yakın zamanda kullandım zaten. Uçak savar konusu cidden saçmalık olmuş 1 tonluk bomba ile adam 4-5 kez uçak savar tankımı imha etti üstelik pilot kısmına sıkmama rağmen canı da gitmiyor direkt uçağın canından eksiliyor yeni uçaklar yeni ülkeler eklendiğinden beri bence dengeler bozuldu bir miktar.

Geri
Yukarı