Warband lord ilişkisi düştü

Maysterouses

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bu aralar Mount and Blade: Warband oyununa sardım ve güzelde ilerliyorum. İlk defa oynuyorum.
Üç adet kalem var ve 4 lordum var. Köylerini lordlarıma verdim kaleleri daha vermedim bende.
Bir tane lordu karşı krallıktan kendi tarafıma geçirdim, toprak sözü vermedim.
Diğer kral buna adaletli davranmıyormuş ben de adaletli davranırım şıkkı ile ikna edip yanıma aldım.
Normal oyunumu oynarken yani bir yerden bir yere giderken bir baktım bu almış olduğum lord ile aramdaki puan düşmüş.
Bunun sebebi nedir? Yani 0 puanda iken aramızdaki ilişki -4 seviyelerine düştü.
Teşekkür ederim.

Boşta verebileceğin toprak varken ona vermediysen olabilir, hiç yoktan köy vermelisin yeni gelen lordlarına. Çok da dert etme ilişkileri -100 bile olsa taraf değiştirmiyorlar kolay kolay. Birkaç tanesiyle ilişkini iyi tut 100-150 kişilik orduları olsun yeter.

Boşta verebileceğin toprak varken ona vermediysen olabilir, hiç yoktan köy vermelisin yeni gelen lordlarına. Çok da dert etme ilişkileri -100 bile olsa taraf değiştirmiyorlar kolay kolay. Birkaç tanesiyle ilişkini iyi tut 100-150 kişilik orduları olsun yeter.
Maalesef bundan önce iki tane lordum -50 ve üzeri olduğunda taraf değiştirdiler. Diğer üçü ile aram iyi düşmüyor ama bununla sürekli düşüyor anlamadım gitti.

Toprak vermediğin için olabilir. Lordları çok kaale alma. Bazıları dışında hepsi hep kendilerine istiyor toprakları. Memnun edemezsin.
Toprak sözü vermedim ama ve kale vermek istemiyorum. Kalelere kendim asker koyuyorum ve kontrol ediyorum. Mesela bir kalemde 100 asker var bu halde bir lorda versem içindeki askerler gider mi, sıfırlanır mı? yoksa bu sayı sabit kalır da lordun mu olur acaba? ya da kendisi koyar mı?
Diğer üç lord ile sıkıntı yok düşmüyor ama buna toprak sözü vermediğim halde her gece düşüyor, mareşal yapıyorum artıyor geri alıyorum yine düşüyor. Salacağım gibi bu adamı.

Eğer lordun savaş kaybettiyse olabilir. Hangi mod oynuyorsunuz?
Yok barış zamanında kendi tarafıma aldım. Hiçbir krallıkla savaşta da değiliz şu an barış dönemi. Native modda oynuyorum.

Karakterinizin durumuna göre de değişebilir mesela kendi şehir, kale veya köyün varsa ve fakirse kendi lordlarında ilişkin düşer aynı şekilde ordun yeterince güçlü değilse yine aynı durum geçerli.

Lordlar aç köpekler gibidir, toprak vermezsen ilişki düşer. Boşta kalan birkaç kale veya köy ver düzelir yavaş yavaş.

Kaleyi verirsen içindeki askerler ile beraber lordun ol

İçindeki bütün askerlerimi alıp sıfır olarak verdim, dört beş gün geçti. Kendisi kalenin içinde ama içine adam bırakmadı, sıfır savunma gözüküyor. Koymuyor mu bu içine yoksa?

Karakterinizin durumuna göre de değişebilir mesela kendi şehir, kale veya köyün varsa ve fakirse kendi lordlarında ilişkin düşer aynı şekilde ordun yeterince güçlü değilse yine aynı durum geçerli.
Anladım pek takmıyorum diğerleri ile aram iyi giderse gitsin yenisini bulurum.

Lordlar aç köpekler gibidir, toprak vermezsen ilişki düşer. Boşta kalan birkaç kale veya köy ver düzelir yavaş yavaş.
Önerin için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı