Warband mod tavsiyesi

LonelyDarkSide

Hectopat
Arkadaşlar Mount and Blade Warband için mod istiyorum Türkçe olursa güzel olur.

Oynadıklarım;
Osmanlı modu.
Evlat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok fazla güzel mod var, Warband zaten en çok bu yönüyle bilinir...
Aşağıda vereceğim modların hepsine kefilim, gerçekten benzersiz deneyimler yaşatıyorlar...

The Last Days of The Third Age:

Orta Dünya'da geçmekte olan bu mod, apayrı bir oyun deneyimi ve şaşırtıcı derecede güzel bir hikaye sunarak sanki bağımsız bir oyunda vakit geçiriyormuş hissi yaratmaktadır.
(Steam Workshop)

Crusade Against Jihad:

Ortadoğu'da geçen bu mod, dönemin Kudüs üzerindeki Müslüman-Hristiyan çatışmalarını konu alarak benzersiz bir deneyim sunmaktadır.
(Moddb)

Gekokujo:

Japonya'nın uçsuz bucaksız düzlüklerinde at koşturma olanağı sunan bu mod, eşsiz bir deneyim yaşatma konusunda oldukça iddialı ve gerçekten kendine bağlayıcı.
(Steam Workshop)

Şimdilik 3 tane ekledim, bu modların ortak özellikleri en başından sıfırdan bir hikaye, yeni karakterler ve benzersiz silahlar ile sanki apayrı bir oyun oynuyormuşsunuz hissi yaratmaları.

Warband'de modlar bitmez, Moddb ve Steam Workshop'da daha fazla vakit geçirerek istemediğiniz kadar mod bulabilirsiniz... Ayrıca Viking Conquest (Favorim), Fire&Sword, Napoleonic Wars gibi DLC'lerin de varlıklarını hesaba katarsak bize bir 10 yıl daha yeter :D

Not: Yazdığım modların hepsi Türkçe Dil Desteği bulunan veya internet üzerinde kolayca Türkçe yama bulabileceğiniz modlardır.

Çok fazla güzel mod var, Warband zaten en çok bu yönüyle bilinir...
Aşağıda vereceğim modların hepsine kefilim, gerçekten benzersiz deneyimler yaşatıyorlar...

the last days of the Third age:

Orta dünya'da geçmekte olan bu mod, apayrı bir oyun deneyimi ve şaşırtıcı derecede güzel bir hikaye sunarak sanki bağımsız bir oyunda vakit geçiriyormuş hissi yaratmaktadır.
(Steam Workshop)

crusade against jihad:

Orta Doğu'da geçen bu mod, dönemin kudüs üzerindeki müslüman-hristiyan çatışmalarını konu alarak benzersiz bir deneyim sunmaktadır.
(Moddb)

gekokujo:

Japonya'nın uçsuz bucaksız düzlüklerinde at koşturma olanağı sunan bu mod, eşsiz bir deneyim yaşatma konusunda oldukça iddialı ve gerçekten kendine bağlayıcı.
(Steam Workshop)

Şimdilik 3 tane ekledim, bu modların ortak özellikleri en başından sıfırdan bir hikaye, yeni karakterler ve benzersiz silahlar ile sanki apayrı bir oyun oynuyormuşsunuz hissi yaratmaları.

Warband'de modlar bitmez, moddb ve Steam Workshop'da daha fazla vakit geçirerek istemediğiniz kadar mod bulabilirsiniz... Ayrıca viking Conquest (favorim), fire&sword, napoleonic wars gibi DLC'lerin de varlıklarını hesaba katarsak bize bir 10 yıl daha yeter :D

not: yazdığım modların hepsi Türkçe dil desteği bulunan veya internet üzerinde kolayca Türkçe yama bulabileceğiniz modlardır.
Önerileriniz için çok teşekkür ederim sağ olun hepsini oynayacağım :D

Viking conquest varken moda gerek yok :) bide okculugu kolay yapsalardi keske he birde atlar sapan tasina tek yemese yeme de yaninda yat o derece yani :)

Viking conquest varken moda gerek yok :) bide okculugu kolay yapsalardi keske he birde atlar sapan tasina tek yemese yeme de yaninda yat o derece yani :)
Okçuluk gayet iyiydi fakat coğrafya gereği dev kalkanlara pek işlemiyordu.
Bir save'imde okçu karakter dizmiştim. Karşımda kıdemliler dev kalkan ve ağır zırhlarla üzerime gelince biraz korkutucu olaylar yaşanıyordu :D
Ve evet bu arada, Viking Conquest ilk sıranızı hak eden bir DLC...

Kalkanlari gectim okun gittigi yer gozukmuyor ki ? Sanki fire and sword da tufek kullaniyoruz. Zaten uzun yaylar cok hantal bi viking okcusu cosplay yapamadim ya. Zaten nemesis sistemi var en zorda oynarken butun dusman ordusu beni hedefliyor. Ulen yanimda 60 tane viking cengaveri var butun ciritleri niye bana atiyonuz

Kalkanlari gectim okun gittigi yer gozukmuyor ki ? Sanki fire and sword da tufek kullaniyoruz. Zaten uzun yaylar cok hantal bi viking okcusu cosplay yapamadim ya. Zaten nemesis sistemi var en zorda oynarken butun dusman ordusu beni hedefliyor. Ulen yanimda 60 tane viking cengaveri var butun ciritleri niye bana atiyonuz
Aslında okların hızı biraz hoşuma gitse de etkisiz silahlar... Hantal olmalarının yanısıra isabet ettirmesi zaten bir işkence. Kalkan + zırh bir adam üzerine son hız gelirken yayla can çekişmek çok daha kötü.
Gergin görünüşlü adam görevlerini normalde 3 saniye içinde bitiririm. Adamı hızlıca etkisiz hale getiririm. Ama okçu dizdiğim karakterimle yaklaşık 120 saniye tüm köyü turlamıştık... Adam full kalkan, beni kovalarken ben mesafe koyup ateş etmeye çalışıyordum...

Aslında okların hızı biraz hoşuma gitse de etkisiz silahlar... Hantal olmalarının yanısıra isabet ettirmesi zaten bir işkence. Kalkan + zırh bir adam üzerine son hız gelirken yayla can çekişmek çok daha kötü.
Gergin görünüşlü adam görevlerini normalde 3 saniye içinde bitiririm. Adamı hızlıca etkisiz hale getiririm. Ama okçu dizdiğim karakterimle yaklaşık 120 saniye tüm köyü turlamıştık... Adam full kalkan, beni kovalarken ben mesafe koyup ateş etmeye çalışıyordum...
Tam gerceklik modunda o kadar hizli gelemiyorlar agir zirh giyince cok yavasliyorlar ama hafif zirh kalkan kombinasyonu ile kacamazsin :/ ben don atlet gezip ayaklarina sikiyorum ama hem hasari dusuk kaliyor hem de cok acikta kaliyorsun. Warbandde daha rahat okculuk.

Tam gerceklik modunda o kadar hizli gelemiyorlar agir zirh giyince cok yavasliyorlar ama hafif zirh kalkan kombinasyonu ile kacamazsin :/ ben don atlet gezip ayaklarina sikiyorum ama hem hasari dusuk kaliyor hem de cok acikta kaliyorsun. Warbandde daha rahat okculuk.
Tam gerçekçilik modunda yavaşlasalar da bu yavaşlama bize de etki edince işin rengi değişiyor... Warband'de çok daha kolaydı fakat bence böyle yapmaları daha doğru, o dönemde o coğrafyadaki gibi okçuluğu zorlaştırmış ve etkisizleştirmişler.
Uzak mesafeden zaten ince atışlar oldukça zor olduğu için her atış ya dağa taşa ya da kalkana gidiyor. Düşman yaklaşınca da zaten önünde full zırh bir berserker görünce oku yayı yere atıp ters yöne doğru koşmak en mantıklısı :D

Geri
Yukarı