Warframe için başlangıç tavsiyeleri

BademinKölesi

Hectopat
Yer
Samsun
Oyunu ilk defa dün oynadım. Oynanış, efektler falan çok hoşuma gitti. İlk 1-2 görevden sonra beni bir gemiye attı, sanırım kendi gemim. Çözemediğim çok şey var ama ilk etapta aşağıdakilerde yardımcı olursanız sevinirim;

1-Görev seçtiğim yerde hep başka oyuncularla eşleştiriyor beni ve gelenlerde sanırım uzun süredir oynayanlar çünkü hızlı hızlı gidip bitiriyorlar oyunu. Bu haritalara tek başıma giriş sağlayamıyor muyum?
2-Düşman yaratıklarda çok basit bana vurmuyor bile bazıları onu da çözemedim. Sadece etrafta geziyorum gibi bir şey oluyor.
3-Bahsettiğim gemide modlar bölümü var onlara baktım özellikler yazıyor üzerinde ben bunları nasıl aktif edeceğim?
4-Ayrıca görev esnasında. Yeteneğini açtın tarzı bir yazı geçti dikkat edemedim o sıra. Yeteneklerimi nasıl kullanacağım?

YouTube'dan birkaç videoya baktım ama güzel anlatılan bir başlangıç videosu bulamadım öneriniz varsa bakayım. Oyun çok hoşuma gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu ilk defa dün oynadım. Oynanış, efektler falan çok hoşuma gitti. İlk 1-2 görevden sonra beni bir gemiye attı, sanırım kendi gemim. Çözemediğim çok şey var ama ilk etapta aşağıdakilerde yardımcı olursanız sevinirim;

1-Görev seçtiğim yerde hep başka oyuncularla eşleştiriyor beni ve gelenlerde sanırım uzun süredir oynayanlar çünkü hızlı hızlı gidip bitiriyorlar oyunu. Bu haritalara tek başıma giriş sağlayamıyor muyum?
2-Düşman yaratıklarda çok basit bana vurmuyor bile bazıları onu da çözemedim. Sadece etrafta geziyorum gibi bir şey oluyor.
3-Bahsettiğim gemide modlar bölümü var onlara baktım özellikler yazıyor üzerinde ben bunları nasıl aktif edeceğim?
4-Ayrıca görev esnasında. Yeteneğini açtın tarzı bir yazı geçti dikkat edemedim o sıra. Yeteneklerimi nasıl kullanacağım?

YouTube'dan birkaç videoya baktım ama güzel anlatılan bir başlangıç videosu bulamadım öneriniz varsa bakayım. Oyun çok hoşuma gitti.
Serdar Sarı diye birisi var. Onun videolarına göz atabilirsiniz. Her karakteri tanıttığı, oyun nedir ne değildir anlattığı videolar var. Kanalını kurcalayın biraz, mutlaka işinize yarayacak şeyler bulursunuz. Ben bir başlangıç videosu bırakayım buraya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca Prime karakterlerinin parçalarını toplayıp, Warframe markette satarsan Platinium kazanabilirsin. Ben böyle 1000'den fazla Platinium almıştım ama tabi ki de başka şeyler almakta kullandım.

Amazon Prime ile ücretsiz bir şeyler aldım ama onları bulamıyorum.

Warframe çok uzun bir oyundur. Sonu olmayan bir kombat sistemi, kısa bir hikaye, sonsuz görev sistemi.

İlk başta düşmanlar güçsüz oluyor. Biraz güçlenince anlarsın durumu. İleri ki görevlerde bu durum tersine dönüyor ve düşmanlar hasar yemiyor.
Takım olarak oynamak gerekiyor.
Büyük Map'lerde görev yapmak her Frame'in harcı değildir.
Serdar Sarı'yı bol bol izle. Bu oyuna çok katkısı olmuş biridir.

Bu sorduğun olay ise frame göre değişir. Her ekipmanı göremezsin. Bazıları ileri de açılacak. Bazıları sillah ekipmanıi bazıları eklenti vs.
Çözmesi zor. Ben saldım artık. Çok yoruyordu.

1. sorunuzun cevabı sağ üstte o gezegenlerin görüldüğü seçim ekranında bir genel emojisi var üstüne gelin yalnızca davetleyi seçin.
2. sorunuzu anlayamadım
3. arsenaldan modları kullanabilirsiniz.
4.yetenekler 1 2 3 4 tuşlarında.
Geçmiş bir konu biraz ama cevap alamadıysanız diye yazayım dedim.

O konu hakkında bir bilgim yok hiç marketten almadım ben genelde plat çekip takas ile kalıp aldım hep. Ama epicgames de oynadığım süreçte siteye atmadan epic launcherden alıyordum ama güncelleme gelmiş olabilir

Zamanında epey detaylı bir başlangıç rehber videosu hazırlamıştım. Üzerinden 2 yıl geçti ancak başlangıç düzeyindeki hemen her şey geçerliliğini koruyor. Linki bırakayım. Umarım faydalı olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca yine aynı kanalda modlama rehber videosu da var. Oyunda 1300+ saatim var ve şunu diyebilrim ki modlama bu oyunun kalbi :)
Umarım videolar yardımcı olur.

Geri
Yukarı