Warzone 2.0 network is offline ve server disconnect hatası

İşletim sistemi
Windows 10

SpeedyDevil

Hectopat
RAM
Adata XPG Gammix D30 2x8 GB 3000MHz
Ekran kartı
ASUS GeForce GTX 1660Ti Phoenix
Anakart
Asus PRIME B450M-K
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600
Steam'den giriş yapmaya çalışınca hueneme – concord networking is offline hatası alıyorum sürekli.
Battlenet üzerinden giriş yapmaya çalışınca da 2.ve 3. resimde gözüktüğü üzerer you have been disconnected hatası alıyorum.
Modemi resetledim UPnP'yi kapattım Xbox multiplayer network üzerinden servisleri kontrol ettim teredoyu durdurdum. Oyunu silip tekrar yükledim her iki Launcher'da da hesabın bölgesini değiştirdim. DNS ayarlarını değiştirdim. VPN ile bağlanmayı denedim.
Her denemede aynı sonuç hiç etkilenmediler bile.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Fhuu51nVQAAT1tK.jpg
    Fhuu51nVQAAT1tK.jpg
    53,7 KB · Görüntüleme: 219
  • Ekran görüntüsü 2022-11-19 215900.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-19 215900.png
    213,6 KB · Görüntüleme: 203
  • Ekran görüntüsü 2022-11-19 215915.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-19 215915.png
    514,3 KB · Görüntüleme: 202
Bu yöntemi çoğu internet sağlayıcısı ile denedik ve gayet sorunsuz çalıştı bir denemesini öneririm.
Şöyle anlatayım, söylediklerinizi arka arkaya yapmadım fakat hepsini tek tek denedim. İşe yaramıyor, yani eğer ISS TürkNet ise işe de yaramayacaktır zaten. Sorun gelen internette oluyor yani, 5 gün aralıksız her şeyi denedim. Modeme UPnP açtım, olmadı. Port Yönlendirdim olmadı, Battle.Net yükledim olmadı Steam yükledim olmadı. Farklı bilgisayar ile denedim olmadı. VPN ile açtığımda oluyordu fakat onda da sunucuya giremiyordum. Maç bulmuyordu, ping düşüktü fakat açmıyordu.

Şöyle anlatayım, söylediklerinizi arka arkaya yapmadım fakat hepsini tek tek denedim. İşe yaramıyor, yani eğer ISS TürkNet ise işe de yaramayacaktır zaten. Sorun gelen internette oluyor yani, 5 gün aralıksız her şeyi denedim. Modeme UPnP açtım, olmadı. Port Yönlendirdim olmadı, Battle.Net yükledim olmadı Steam yükledim olmadı. Farklı bilgisayar ile denedim olmadı. VPN ile açtığımda oluyordu fakat onda da sunucuya giremiyordum. Maç bulmuyordu, ping düşüktü fakat açmıyordu.
Hocam arka arkaya yapmanız gerek zaten tek tek yapınca olmuyor.

Tamam tahmin ettim, çözüm basit. TurkNet Online İşlemlere girip hemen bir şikayet kaydı açıyorsunuz, hız-performansı seçiyorsunuz ardından durumu yazıyorsunuz size geçici olarak sabit IP hizmeti veriyorlar ve oyuna giriyorsunuz.

Evet arkadaşın dediği gibi internet sağlayıcımdan statik IP hizmetine extra ücret ödeyerek (Aylık 15TL ortalama) sorunu çözdüm. Dostum gerçekten çok teşekkür ederim.

Evet arkadaşın dediği gibi internet sağlayıcımdan statik IP hizmetine extra ücret ödeyerek (Aylık 15TL ortalama) sorunu çözdüm. Dostum gerçekten çok teşekkür ederim.
Ödemeniz gerekmiyordu hocam, müşteri hizmetleri ile konuşun zaten size sorunu çözene kadar ücretsiz statik IP veriyorlardı, neyse artık.

arkadaşlar selam, ben de turknet kullanıcısıyım. Bölgemdeki bir arıza/bakım sonrası ben de WZ2.0'da aynı sıkıntıyı yaşamaya başladım. statik IP aldım yine fayda etmiyor. bazen, komut satırına winsock reset ve flushdns komutlarını girip, windows üzerinden ağı sıfırlayıp pc'yi yeniden başlattıktan sonra girebiliyorum. ama bu çözüm bazen işe yarıyor bazen yaramıyor, tamamen belirsiz. bunların yanında appdata klasöründeki battle.net ve belgeler/cod/players klasörlerini silince giriş yapılabiliyor ama her seferinde sıfırdan ayar yapmanız gerekiyor oyunda. böyle lanet bir durum, çözüm için yardımcı olabilecek birileri vardır umarım. yazabilirseniz sevinirim.

arkadaşlar selam, ben de turknet kullanıcısıyım. Bölgemdeki bir arıza/bakım sonrası ben de WZ2.0'da aynı sıkıntıyı yaşamaya başladım. statik IP aldım yine fayda etmiyor. bazen, komut satırına winsock reset ve flushdns komutlarını girip, windows üzerinden ağı sıfırlayıp pc'yi yeniden başlattıktan sonra girebiliyorum. ama bu çözüm bazen işe yarıyor bazen yaramıyor, tamamen belirsiz. bunların yanında appdata klasöründeki battle.net ve belgeler/cod/players klasörlerini silince giriş yapılabiliyor ama her seferinde sıfırdan ayar yapmanız gerekiyor oyunda. böyle lanet bir durum, çözüm için yardımcı olabilecek birileri vardır umarım. yazabilirseniz sevinirim.
Dün hiçbir uğraş vermeden girdim oyuna. araştırmalarım sonucunda dns ile alakalı olduğunu düşündüğüm için, giriş yapabildiğim dns'i kaydettim. bugün yine aynı hatayı alıyorum. dns de dünkü ile aynı. ilginç bir şekilde, sanki hardware ban yemişim gibi farklı IP'ler, statik IP'ler ve DNS'ler fayda etmiyor. Bir kez girip oynuyorum, çıkış yaptıktan sonra bir daha giremiyorum. Çoğu zaman bahsettiğim klasörleri silmek de fayda etmiyor. Yok mu bunun çözümü?

Son düzenleme:

Dün hiçbir uğraş vermeden girdim oyuna. araştırmalarım sonucunda dns ile alakalı olduğunu düşündüğüm için, giriş yapabildiğim dns'i kaydettim. bugün yine aynı hatayı alıyorum. dns de dünkü ile aynı. ilginç bir şekilde, sanki hardware ban yemişim gibi farklı IP'ler, statik IP'ler ve DNS'ler fayda etmiyor. Bir kez girip oynuyorum, çıkış yaptıktan sonra bir daha giremiyorum. Çoğu zaman bahsettiğim klasörleri silmek de fayda etmiyor. Yok mu bunun çözümü?
hocam çok sağolun ya bende türknetliyim denemediğim şey kalmadı uzun zamandır giremiyordum oyuna statik ip almama rağmen giremedim winsock reset ve belgelerdeki players klasörünü sildikten sonra tekrar giriş yapabildim ilk defa kullandığım komutlar
1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığınız teyid ediniz.)
2 - netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Winsock kataloğunun başarıyla sıfırlandığını teyid ediniz.)
3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)
4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

ipconfig /release
ipconfig /renew

ipconfig /flushdns

Arkadaşlar selam herkese Activision Support sitesinde bulunan kendilerinin paylaştığı portlarda IPv4 port yönlendirmesi yaptım modem arayüzünden %90 çözüm oldu bazen aynı hatayı veriyor modem arayüzüne girip etkinleşmiş olan port yönlerdirmelerini hızlıca tekrar açıyorum ve sorunsuz şekilde oyun açılıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki ayarları 1 kere yaptım sonrasında @mehmethanifinin yazmış olduğu komutları tekrar tekrar yazmadaktan kurtuldum benim için bayağı rahat bir çözüm oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı