Warzone 2.0 VRAM kullanımı normal mi?

xeqepex

Centipat
Yer
Konya
Daha fazla  
Merhaba, CoD oyun içinde iken ayarlarda kullanacağı VRAM miktarından 3 kat daha fazla VRAM kullanımı izliyorum.
Sebebini bir türlü bulamadım. Yardımcı olabilecek var mıdır?

Ekran Görüntüsü (2).png

Ekran Görüntüsü (3).png

Son düzenleyen: Moderatör:
En son 2K high-ultra karışık ayarlarda 11-12GB VRAM kullanımı görüyordum. Aynı şekilde FC 6 da HD Texture pack için 11GB VRAM gerekiyor.

Sanırım orta seviye için bile yavaş yavaş 16GB VRAM standart hale gelmeye başlıyor.

Gayet normal dert edilecek bir şey değil VRAM'ler boşuna artmıyor ekran kartlarında.
Oyun sana en iyi performansı vermek için kullanabildiği en ideal video belleği miktarını kullanmaya çalışır.
Mutlaka, uzun süredir PC oyunculuğuna ara vermiştim. Yaklaşık 10 yıldır Xbox Series X ile biten konsol maceramdan sonra yadırgadım VRAM neden bu şekilde max out oluyor diye.

Mutlaka, uzun süredir PC oyunculuğuna ara vermiştim. Yaklaşık 10 yıldır Xbox Series X ile biten konsol maceramdan sonra yadırgadım VRAM neden bu şekilde Max out oluyor diye.

2K da oynuyorsun orası tahmini bir kullanım sunuyor araçlardaki tahmini yakıt tüketimi gibi hiçbir zaman oradaki tüketim gerçektekiyle tutmaz.

En son 2K high-ultra karışık ayarlarda 11-12GB VRAM kullanımı görüyordum. Aynı şekilde FC 6 da HD Texture pack için 11GB VRAM gerekiyor.

Sanırım orta seviye için bile yavaş yavaş 16GB VRAM standart hale gelmeye başlıyor.
Warzone için "On-Demand Texture Streaming" ayarından bahsediyorsunuz sanırım değil mi?

1080p Ultra'da bile oyun 8 GB'a göz kırpan VRAM kullanımına sahip, normal değerler. Keza Warzone ve MW serisinin Remastered versiyonları da oldukça yüksek VRAM tüketiyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı