Warzone CPU kullanımı normal mi?

sinankytrn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar i7 9700K işlemcim var. Sıvı soğutmam olmasına rağmen 87 dereceye kadar çıkıyor bazen. Bir arkadaş bu oyunun sizce 4,6GHz'de %83 kullanımının hiç normal olmadığını söyledi. Sizin düşünceleriniz neler?
9CB1FC92-A5BB-4645-8230-CC45D2489065.png

Merhaba kusura bakmayın onu atlamışım. Neredeyse hepsi Low'da.1080P ve Low.
9700K varsa ekran kartı da iyidir diye düşünüyorum. Grafik ayarlarını düşürürsen yük işlemciye kayar. Ayarları ultraya almayı dene.

RTX 2070.şimdi Ultra ile deneyeceğim. Sizce sıcaklık düşer mi?
Sıcaklık konusunu bilmiyorum. Sanılanın aksine devran dönmüş durumda. Intel işlemciler ısınmıyor, AMD ısınıyor diye bir şey kalmadı ancak sıvı soğutmayla 83-85 derece yine de yüksek gibi. Kasanın hava akışı nasıl?

Sıcaklık konusunu bilmiyorum. Sanılanın aksine devran dönmüş durumda. Intel işlemciler ısınmıyor, AMD ısınıyor diye bir şey kalmadı ancak sıvı soğutmayla 83-85 derece yine de yüksek gibi. Kasanın hava akışı nasıl?

Kasa Dark N10 advanted. Aslında gayet ferah hava durumu gayet iyi. Daha önce de konu açmıştım. 120W çalışıyor işlemci ondan olabilir denmişti.
Evet düşecektir işlemci sıcaklığı.

İşlemcinin kullandığı Watt ile de alakalı olabilir mi sizce?
Evet düşecektir işlemci sıcaklığı.

Çok bir şey değişmedi :) en düşük kullanım %69 ama genelde en yüksek 84'e kadar çıktı sıcaklıkta aynı.

Adsız.png

9700K varsa ekran kartı da iyidir diye düşünüyorum. Grafik ayarlarını düşürürsen yük işlemciye kayar. Ayarları Ultra'ya almayı dene.

Çok bir şey değişmedi.Kullanım yine 84 leri gördü oyundayken

Adsız.png

Son düzenleme:
Tam olarak ne oluyor yani bu durumda :) Ben sorunumu nasıl çözebilirim :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CPU kullanımınız normal. Kullandığınız işlemciyi diğer arkadaşların işlemcileri ile karıştırmayın sakın. O işlemcilerin izlekleri var ekstradan. Yani bir nevi bir çekirdeğe iki iş parçacık düşüyor. Böylelikle Afterburner'da 16 çekirdekmiş gibi görünüyor. Doğal olarak CPU kullanımı daha düşük oluyor. CPU kullanımını düşürmek istiyorsanız ekran kartına daha fazla yük bindirmeniz gerekiyor. Öbür türlü bir çözümü yok maalesef.
Bu oyunda 8/8 işlemciler bu şekilde çalışıyor demek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CPU kullanımınız normal. Kullandığınız işlemciyi diğer arkadaşların işlemcileri ile karıştırmayın sakın. O işlemcilerin izlekleri var ekstradan. Yani bir nevi bir çekirdeğe iki iş parçacık düşüyor. Böylelikle Afterburner'da 16 çekirdekmiş gibi görünüyor. Doğal olarak CPU kullanımı daha düşük oluyor. CPU kullanımını düşürmek istiyorsanız ekran kartına daha fazla yük bindirmeniz gerekiyor. Öbür türlü bir çözümü yok maalesef.
Bu oyunda 8/8 işlemciler bu şekilde çalışıyor demek.

Teşekkür ederim.
DSR ile oyunu 2K'da oynarsanız işlemci kullanımı düşer ama FPS'de düşeceğinden böyle kullanmanızda bir sakınca görmüyorum.

Teşekküre ederim.
Ekran kartın, oynadığın çözünürlük ve grafik ayarları ne?

Merhabalar sizin voltaj konularında çok bilgili olduğunuzu duydum :) zaten birkaç forumdaki konumada sağ olun cevap vermiştiniz. Bende i7 9700K var. Fakat çoğu oyunda 77-87 arası değişiyor nadir 90'a çıkıyor işlemcim. 120mm Dark Aqua dandik bir sıvı soğutucum var.hiç bir ayara ellemedim. Voltaj Auto. İşlemci çalışma hızı Auto.4.6GHz çalışıyor maksimum. Bugün bu sıcaklığı aylardır çözemedim. En son H100I alacağım ama onu da aldıktan sonra 4-5 derece farkedecekse değmez.Cpu-Z programı indirdim bugün. Oyundayken alt Tab yaparak değerlerine baktım ve çıkan voltaj sonuçları. Sizce bu voltaj değerleri normal mi? En düşük 1.376,1.392 ve en yüksek 1.408 oldu.değerler sizce normal mi?

2.png
1.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı