Warzone latency sorunu

idealadam

Picopat
Daha fazla  
Warzone'da sürekli olarak FPS düşmesi yiyorum. Latency(ms) yükseldiği an drop yiyorum. 110-120 FPS alırken latency bir anda 150-160 seviyesine çıkıyor ve FPS 70-80'lere geriliyor. Karakter bir anda hızlıca koşuyor lagdan dolayı. Çözümünü bulamadım. Oyunu 1080P, 2440P ve 4K çözünürlük ayarlarında düşük, orta ve yüksek ayarlarda oynadım fakat hepsinde de bu sorunu aldım. İnternet sağlayıcımla görüştüm modemi güncellettim fakat sorun hala devam etmekte. Darboğaz olma ihtimali var mıdır? Darboğaz olabilir diye her çözünürlük ve her seviye ayarlarda denedim. Fakat bu sorundan kurtulamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için.

Sistemim;
Gigabyte RTX 3060 Ti.
AMD Ryzen 5 3600 (Ryzen 7 3700X fanıyla kullanıyorum)
ASUS TUF B450M PRO GAMING anakart.
XPG Spectrix D60 8x2 16 GB 3200MHz RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sol tarafta küçük, packet loss simgesi beliriyor mu? Bu hatadan dolayı hiçbir şekilde oyunu oynayamıyordum.

Eğer ki packet loss sorunu ile karşı karşıyaysanız, alt yapı veya kablodan da kaynaklandığını düşünmüyorum. Çünkü fiber geldikten sonra bile aynı şekilde devam etti.

Sol tarafta küçük, packet loss simgesi beliriyor mu? Bu hatadan dolayı hiçbir şekilde oyunu oynayamıyordum.

Eğer ki packet loss sorunu ile karşı karşıyaysanız, alt yapı veya kablodan da kaynaklandığını düşünmüyorum. Çünkü fiber geldikten sonra bile aynı şekilde devam etti.
Merhabalar. Sorunumu çözdüm. Ekranın sol tarafında simgeler beliriyordu. Üst üste 3 tane sayfa gibi bir şey ve saat ibaresi gibi simgeler vardı. Aynı evdeki arkadaşım bu sorunu yaşamazken ben yaşıyordum. Aynı interneti kullandığımız için internet sorunlu değil diye düşünüyordum fakat sorun tam olarak buymuş. Arkadaşım direkt olarak modemden lan kablosu çekip bağlanırken ben Modeme Wi-Fi ile bağlı olan dağıtıcıdan lan kablosuyla bağlıydım ve bu da gecikme yaratıyormuş. 30 metre bir lan kablosu alarak evin bir ucundaki modeme lan kablosuyla bağlandım ve sorunum çözüme kavuşmuş oldu.

Geri
Yukarı