Çözüldü Warzone objelerin kenarlarında titreme hissiyatı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Redaust01

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 15 gündür bu oyuna yoğunluk verdim. Oyunun oynanmasında falan sıkıntım yok yalnız grafik ayarlarını bir türlü stabil hale getiremedim 15 gündür her oynayayım dediğimde grafik ayarlarını kurcalıyorum sorunumu çözemedim.

Sorun şu; binaların veya en ufak objelerin kenarları anti-aliasing açıkmış gibi çok belirgin oynarken titreme varmış gibi çok göze çarpıyor ve gözlerimi yoruyor.
2. sorunum; oyunda öldükten sonra adamları izlerken adamlar misal 300 metre 500 metre ileride koşan adamı görüyor ama ben göremiyorum. Cidden oyunda sanki benim monitörümde 50 metreden ilerisi çok bulanık gibi geliyor bana.

Oyun ayarlarım monitör desteklediği çözünürlük 1680X1050, render resolution %100, v-Sync kapalı, FPS ayarları limitsiz, texture resolution: Low, texture filter anisotropic: High, particle quality High, son olarak anti-aliasing: SMAA ile 1X.

Oyunu cidden çok sevdim solo-Squad iyi oynuyorum ama aldığım grafik beni oyundan soğutuyor. İlgili konuya hakim arkadaşlardan yardımcı olmalarını dilerim.

Çözüm
Yok zaten gözlemlediğim kadar SMAA 1X daha iyi geliyor diğer ayarlardan. Oyunu ilk yüklediğimde oyun gayet iyiydi grafiklerde sıkıntı yoktu şu an oynarken oyuna değil de nedense bahsettiğim soruna gözüm takılıyor. Twitch veya YouTube olsun yayıncıları izliyorum bahsettiğim hata onlarda yok net bir şekilde oynuyorlar. Onların ekranında bende uzak mesafedeki rakipleri görüyorum ama benim ekranda dediğim gibi 50 metre ilerisi Minecraft gibi.
Akşam yapabileceğim tüm ayarları denedim en son AMD Radeon ayarlarını kurcaladım sorun Radeon ayarlarından kaynaklı gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra bahsettiğim 2 sorunumu da çözüme ulaştırdım. Şu anda oyun ile ilgili hiçbir sorun kalmamıştır.
Akşam oyun ayarlarını tekrar kurcaladım sorun oyunda değil de AMD Radeon ayarlarından olduğuna kanaat getirdim. Radeon'dan ilgili ayarları yaptıktan sonra bahsettiğim 2 sorunum da çözülmüştür. Oyunla ilgili şu anlık bir sorunum yoktur.
Arkadaşlar resim çekip atayım dedim ama baya çok dosya olacağından yazıyorum.
Masaüstünde sağ click Amd Radon Software açın, Üst sekmede oyun bölümüne girip Warzone (ModernWarfare) olarak yazacaktır tıklayın.
y1.png

Bu ayarları yaptıktan sonra Sol alttaki Gelişmiş Kısmına tıklıyoruz asıl mesele burası.
y2.png

Gelişmiş ayarlarım da bu şekildedir. Belirttiğim üzere bu ayarlar benim sistemimde 15 civarı fps götürdü fakat görüntü eski çöp görüntüye nazaran daha kaliteli ve güzel. Ayrıca belirttiğim uzak mesafeleri bu ayar sayesinde görüyorum.

Arkadaşlar resim çekip atayım dedim ama baya çok dosya olacağından yazıyorum.
Masaüstünde sağ click Amd Radon Software açın, Üst sekmede oyun bölümüne girip Warzone (ModernWarfare) olarak yazacaktır tıklayın.
Eki Görüntüle 770649
Bu ayarları yaptıktan sonra Sol alttaki Gelişmiş Kısmına tıklıyoruz asıl mesele burası.Eki Görüntüle 770651
Gelişmiş ayarlarım da bu şekildedir. Belirttiğim üzere bu ayarlar benim sistemimde 15 civarı fps götürdü fakat görüntü eski çöp görüntüye nazaran daha kaliteli ve güzel. Ayrıca belirttiğim uzak mesafeleri bu ayar sayesinde görüyorum.
iyi güzelde doku kalitesi aksiyon sahnelerde 30 fps düşer :D doku gereksiz ve uzakları net yumusak yapmasıyla alakası olduğunu sanmıyorum performans yap dene bakalım boşa fps düşmesin.Bu arada Eywallah...

iyi güzelde doku kalitesi aksiyon sahnelerde 30 fps düşer :D doku gereksiz ve uzakları net yumusak yapmasıyla alakası olduğunu sanmıyorum performans yap dene bakalım boşa fps düşmesin.Bu arada Eywallah...
Doku kalitesini arttırmak benim için fps açısından pek bir şey götürmedi sadece belirttiğim gibi 15 fps kadar kaybım oldu. Donma ve takılma sorunu yaşamıyorum şuan FreeSync açık kullanıyorum. Fakat işler sizin için değişir çünkü Rx570 4 gb ekran kartının Vram miktarı bu oyunu düşük ayarlarda açacak kadar yeterli geliyor.

Doku kalitesini arttırmak benim için fps açısından pek bir şey götürmedi sadece belirttiğim gibi 15 fps kadar kaybım oldu. Donma ve takılma sorunu yaşamıyorum şuan FreeSync açık kullanıyorum. Fakat işler sizin için değişir çünkü Rx570 4 gb ekran kartının Vram miktarı bu oyunu düşük ayarlarda açacak kadar yeterli geliyor.
aynen bi sacmalık var doku kalitesini normal yapsam oyun aceyip kasıyor.Multi modlar da hıght ayar oynatıyor ama warzone çok sıkıntı. :)

Geri
Yukarı