Warzone'da i5-10300h işlemci kullanımı %50

İşletim sistemi
Windows 11

Probhett

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
256 GB SSD, 1 TB HDD
Ekran kartı
GTX 1650 Ti
İşlemci
i5-10300h
Merhaba,

Warzone oynuyorum bu aralar, grafikleri arttır azalt az çok ayarını buldum fakat bir şeyi farkettim, işlemci kullanımı %50 civarlarında. Genelde %50-60 arasında gidip geliyor. Bu normal mi yoksa bende mi bir sıkıntı var? Sanki daha fazla kullanması gerekiyormuş gibime geliyor da.

Ben de 10300H ve 2060 ikilisin kullanıyorum, işlemcim genelde %85-95 arası kullanılıyor.
Senin CPU frekans hızı değerlerin ve sıcaklık değerlerin neler? Ayrıca RAM çift kanal mı?

85-90 derece arasında gidiyor sıcaklık değerleri, cpu frekansını tam hatırlamıyorum ama 3500-4000mhz civarı seyrediyordu genelde. Ram tek kanal kullanıyorum

85-90 derece arasında gidiyor sıcaklık değerleri, cpu frekansını tam hatırlamıyorum ama 3500-4000mhz civarı seyrediyordu genelde. Ram tek kanal kullanıyorum
Tek kanal bu tarz oyunlarda çok sıkıntı, zaten oyunda optimizasyon sıkıntısı var. İşlemci sıcaklığın ise normal değerlerde.

ben de sorunun tek kanal ramden kaynaklı olduğunu düşünüyorum ya. başka oyunlarda da drop sorunu oluyor çünkü. sanırım çift kanal ramle hallolur gibi

Yeni konular

Geri
Yukarı