Rehber WattMan hatası

Çözümü o ki hocam AMD yazılım ile bozuyor her şeyi defalarca şans versek bile adamların egosu mudur bilinmez ama çözemiyorlar aksine daha bozuyorlar sonra oyun keyfi kaçıyor NVIDIA böyle bir şey yapmıyor elhamdülillah AMD WattMan hatasını da %50 çözdüler henüz hala o hata var.

RX550 kullanıyorum ve aralıklı zamanlarda valorant oynarken, bir anda oyun donuyor ve masaüstüne atıp, AMD hata raporlama aracı karşıma geliyor ve sürücü güncelleştirmesi başarısız oldu diye bir hata verip. Rapor oluşturmamı sağlıyordu, ama aslında önerilen güncel sürüm kuruluydu ve bende siteden tekrar aynı sürümü kurup devam ediyorum ve bu aralıklı süreyle oluyor.

Tam olarak bu ay itibariyle sistemim 3 yıllık diyebilirim. RX 5500 XT 8GB Sapphire Pulse modelini kullanıyorum. Bana İllallah ettirdi artık, o zamandan bu zamana 100 den fazla belki 200 kez wattman aldım. Sorunlar şu şekilde dostlar;
- Bilgisayar açılıyor, fanlar dönüyor görüntü yok. HDMI kablosu tak çıkar yapıyorum , Kabloyu ters çevirip (kartınkini monitöre) 1-2 kez değiştiriyorum ekran geliyor. Veya güç düğmesine 5 saniye basılı tutup kapatıyorum. Açtığımda %30 ihtimalle düzeliyor.

- Oyunun en heyecanlı ve sıcak çatışmanın olduğunu zamanda görüntü 2-3 saniye gidiyor. Nadirde olsa catışırken ölmeme neden oluyor. Tam o esnada ekranın içinden elimi geçiresim geliyor.

- Bazen oyun crash veriyor ve kapanıyor. Ekranda amd'ye rapor gönderin yazısı çıkıyor. Monitör Hz değeri kesinlikle düşüyor. 75 Hz kullanıyorum sanki 30 Hz olmuş gibi kasıyor, pcyi resetlemeden düzelmiyor. Sağ taraftaki bildirimlerde wattman ayarları bir hatadan dolayı yüklendi yazısı eksik olmuyor zaten.

-Arada sistem sanki reset düğmesine basılmış gibi kendini yeniden başlatıyor.

Hala bu ekran kartını kullanıyorum. Yukarıdaki hatalardan yanlızca ekranın 2-3 saniye gitmesi ve pcnin açıldığında görüntünün gelmemesi devam ediyor.
Bu hataların sayısının azalmasının nedeni ise üstünden 3 sene geçmiş olması değil benim tek tek driverlari deneyip en hatasız olanı bulmaya çalışmam.

Size tavsiyem rx5500xt den uzak durun. Bu sorun yazılımsal olduğu kanaatindeyim. Çünkü driverların stabilini bulduğunuz zaman hata günde 1 belki haftada 1 oluyor. İlk fırsatta Rtx 4000 serisine geçmeyi düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…