WattMan hatasına rağmen RX 570 alınır mı?

Bu kartı almak istiyorum elimde 1050 Ti var satıp 2. el 570 alacağım inşallah. Sadece WattMan hatasından çok korkuyorum art arda alanlar falan olmuş. Bende bir ara RX 550 kullanmıştım onda da arada oluyordu. Bu hataya rağmen RX 570 alınır mı?

Geçen internet kafedeydim, oturdum başına. Oyun açıyorum, biraz oynadıktan sonra düzensiz Wattman hatası alıyorum. RX 560 varmış bu arada onda. 😃 RX 500 ve RX 5000 serisinde sorunlar var. Uğraşmak istiyorsan al tabii ki.

Çıktım gittim, sinir bozucu bir şeydi. Verdiğim parayı da umursamadım, konfor yok bir kere. Rahat rahat oyununu oynayamıyorsun.

Çözümü falan yok mu?

1000 tane çözüm var ancak hepsi kalıcı değil o hatanın en iyi çözümü frekans düşürmek o bilene kesin değil yani WattMan hatasının çoğu zaman ekran kartından değil de donanımsal olma ihtimalide var çünkü diğer parçalar bilene stabilite bozarsa oyunda çokme meydana gelir ve o nalet olası hatayı alırsınız WattMan.

Bu kartı almak istiyorum elimde 1050 Ti var satıp 2. el 570 alacağım inşallah. Sadece WattMan hatasından çok korkuyorum art arda alanlar falan olmuş. Bende bir ara RX 550 kullanmıştım onda da arada oluyordu. Bu hataya rağmen RX 570 alınır mı?

Yıllardır RX 570 kullanan arkadaşım var, WattMan hatasından bahsettiğim zaman ne olduğunu bile bilmiyordu. Konuyu biraz açıklayınca çok nadir WattMan hatası aldığını söyledi. Ondan da şikayetçi değildi. Donanımsal bir sorun yoksa WattMan hatası alıp almamak biraz şans işi hocam. Her gün sürekli alıp kafayı yiyen de var, aylarca WattMan hatası almayan da.

Adamdan 3 4 gün müsaade iste, voltajı arttır frekansı düşür Afterburner'dan. Hafif orta ve ağır oyunlarında 8 9'ar saat dene bir sorun çıkmazsa alabilirsin, benim aldığım RX550 de WattMan hatalıydı, böyle yaptım düzelttim, sen de böyle dene olmazsa ver kartı gitsin.

Geri
Yukarı