WD 500 GB Blue SN570 vs WD 480 GB Green SN350

Genel olarak hazır sistem piyasasına hakim olmadığım için net bir şey söyleyemem. Ancak sistem üzerinde en kötü olan bileşen Green serisi SSD, onu da Blue seçerek çözüme kavuşturdunuz zaten. RAM olarak 3600MHz seçilebilir, AMD sistemlerde MHz'nin yüksek olmasının olumlu olarak etki edeceğini, onun dışında geri kalan bileşenlerin kolay kolay üzmeyeceğini düşünüyorum.

Teşekkür ederim hocam. RAM ve SSD'yi değiştirdim zaten. Bir de bu soğutucuyu aldım.

Teşekkür ederim hocam. RAM ve SSD'yi değiştirdim zaten. Bir de bu soğutucuyu aldım.
Rica ederim, soğutucu fiyat olarak gayet uygun, 5 adet ısı borusu olması da cabası. Hava akışı(CFM) ve gürültü seviyesi(dB) bakımından da SE-214-XT gibi modeller ile benzer özellikleri taşıyor. RGB takıntın yoksa ve bütçeyi zorlamak istemezsen, seçtiğin soğutucu güzel duruyor, şahsen ben beğendim.

Bu arada sistem üzerindeki anakartta RGB veya ARGB yuvalarını göremedim. İlerleyen zamanlarda RGB veya ARGB fanlar aldığın zaman ekstra kontrolcüye ihtiyaç duyabilirsin. Kasa içerisinde dahili kontrolcü de olabilir(muhemelen 4pin RGB kontrolcüdür), ona göre hareket edersin.

Son düzenleme:
@Techmo hocam acaba ML500 1TB seçmek daha mı mantıklı olur? Pahalıya mı geliyor hesaplayamadım şu an:)
Hocam fiyat olarak bir şey diyemem, ancak ben SSD önerisi yaptığımda DRAM barındıran ve SSD konusunda kendini kanıtlamış markaları önermeyi tercih ederim. MLD M500 Ultra DRAM barındırmadığı için başlığında belirttiği yüksek hızları her zaman koruyamayacağını düşünüyorum. Teknik özelliklerini araştırdığımda model hakkında herhangi bir şekilde veri yazma garantisi belirtilmemiş.

Bu modelde HMB desteği var, yani anakarttaki RAM'lerden destek alıyor, HMB kapasitesi için de yabancı kaynaklarda 64MB olarak belirtilmiş. Açıkçası ben yönelmezdim, hele ki işletim sistemi kurulacaksa mutlaka DRAM barındıran bir SSD tercih edilmeli.

Hocam fiyat olarak bir şey diyemem, ancak ben SSD önerisi yaptığımda DRAM barındıran ve SSD konusunda kendini kanıtlamış markaları önermeyi tercih ederim. MLD M500 Ultra DRAM barındırmadığı için başlığında belirttiği yüksek hızları her zaman koruyamayacağını düşünüyorum. Teknik özelliklerini araştırdığımda model hakkında herhangi bir şekilde veri yazma garantisi belirtilmemiş.

Bu modelde HMB desteği var, yani anakarttaki RAM'lerden destek alıyor, HMB kapasitesi için de yabancı kaynaklarda 64MB olarak belirtilmiş. Açıkçası ben yönelmezdim, hele ki işletim sistemi kurulacaksa mutlaka DRAM barındıran bir SSD tercih edilmeli.

WD blue da DRAM var değil mi?

Neyse sipariş ediyorum.
Şu an alacağınız SSD hakkında pek kafa yormanıza gerek yok. MLD M500 Ultra veri yazma garantisini belirtmediği için şahsen ben o modele yatırım yapmazdım. Şu an geçiçi olarak WD Blue alın ve daha fazla SSD' e yatırım yapmayın. İlerleyen zamanlarda bütçe ayırarak SSD konusunda kendini kanıtlamış, DRAM barındıran Gen4 bir SSD almanızı tavsiye ederim.

Şu an alacağınız SSD hakkında pek kafa yormanıza gerek yok. MLD M500 Ultra veri yazma garantisini belirtmediği için şahsen ben o modele yatırım yapmazdım. Şu an geçiçi olarak WD blue alın ve daha fazla SSD'e yatırım yapmayın. İlerleyen zamanlarda bütçe ayırarak SSD konusunda kendini kanıtlamış, DRAM barındıran Gen4 bir SSD almanızı tavsiye ederim.

Öyle yapacağım artık teşekkür ederim.

Geri
Yukarı