WD Blue 1 TB vs 2 TB

Bütçe
700tl

Barisdkmn

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 11400f
Rx 6600
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar şu an aklımda WD Blue 1TB var fakat baktığım zaman 1TB olan model Amazon'da 670 lirayken 2TB olan Hepsiburada'da 900 TL. Sizce hangisini almalıyım? 2TB olan çok mantıklı görünüyor fakat herhangi bir farkları var mıdır? Başka HDD öneriniz varsa önerebilirsiniz. Ne kadar ucuz olursa benim için o kadar iyi.

2 TB çok daha mantıklı Nays kart kullanırsanız HB'de 800'e yakın fiyata gelir alın derim ben de alacağım.

Nays kartı nereden alabilirim? Sanal kart olarak alınabiliyor mu? Çünkü 800e kadar düşecekse fiyat çok iyi.

Arkadaşlar şu an aklımda WD Blue 1TB var fakat baktığım zaman 1TB olan model Amazon'da 670 lirayken 2TB olan Hepsiburada'da 900 TL. Sizce hangisini almalıyım? 2TB olan çok mantıklı görünüyor fakat herhangi bir farkları var mıdır? Başka HDD öneriniz varsa önerebilirsiniz. Ne kadar ucuz olursa benim için o kadar iyi.

Bence 2 TB almak daha mantıklı ve büyük ihtimalle baktığınız model benimkisi ile aynı olmalı rica etsem alacağınız 2 TB'lık HDD'yi bana atar mısınız?

Evet benim birkaç ay önce aldığım HDD almaktan çekinmeyin şu an fiyatlara ne oldu bilmiyorum ama ben zamanında 1100 ya da 1200 TL'ye mi ne almıştım bence kaçırmayın ve size bu HDD'yi öneririm gayet hızlı ve işinizi görecek bir HDD zaten 2TB olmasından dolayı uzun bir süre işinizi görür şimdiden güle güle kullanın hocam.

Evet benim birkaç ay önce aldığım HDD almaktan çekinmeyin şu an fiyatlara ne oldu bilmiyorum ama ben zamanında 1100 ya da 1200 TL'ye mi ne almıştım bence kaçırmayın ve size bu HDD'yi öneririm gayet hızlı ve işinizi görecek bir HDD zaten 2TB olmasından dolayı uzun bir süre işinizi görür şimdiden güle güle kullanın hocam.

Sağ olun hocam pazartesi alacağım, umarım fiyatta bir değişiklik olmaz. Şu an şu Nays indirimini araştırıyorum.

Nays kartı nereden alabilirim? Sanal kart olarak alınabiliyor mu? Çünkü 800e kadar düşecekse fiyat çok iyi.
Evet sanal olarak alınabiliyor telefonunuza indirin uygulamasını. %10 indirim yapıyor 90 TL gibi bir indirim yapar. İlk tam fiyatı ödeyip sonra size geri iade ediyordu sanırım Hepsiburada için öyle olması gerek.

2 TB modeli tavsiye ederim. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Biraz sesli olduğunu söyleyebilirim ama beni rahatsız etmiyor. Diskin kullanılabilir boyutu ise 1.81 TB. Herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım şimdiye kadar. Başka bir sorun olursa cevaplayabilirim.

Hocam bence 2tb alın zaten tam kapasite vermiyor. Bu arada olabildiğince yılbaşına kadar alın çünkü yüksek ihtimalle zam yiyecek. Bu arada ben şahsen wd blue yerine seagate barracuda serisini öneririm. Ben kullanıyorum hiç sorun çıkarmadı ve gayet kaliteli.

Yeni konular

Geri
Yukarı