WD Blue 1TB 7200RPM alarak hata mı yaptım?

CBum

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 - Anakart: Gigabyte B450M-S2H - Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 6600 - RAM: Adata XPG Gammix 8GB 3200MHz (x2) - SSD: GeIL Zenith R3 High Performance 512GB - HDD: WD Blue 1TB 7200RPM - Kasa: Dark Diamond Pro Mesh - PSU: High Power 500W 80+ Bronze - Monitör: Asus TUF Gaming VG259QR 165HZ 1 ms

İşletim Sistemi: Windows 11 Pro

Telefon: Samsung Galaxy A52
Merhaba arkadaşlar. Ben bugün N11'den bir HDD satın aldım. WD Blue 1TB 7200RPM modeli. Acaba Seagate Barracuda mı tercih etmeliydim diye düşünüyorum. Okuma ve yazma hızı daha yüksek bildiğim kadarıyla. Sizce iptal etmeli miyim? Aldığım ürün distribütör garantiliydi. Seagate Barracuda'nın distribütör garantili olanını bulamadığım için bunu aldım. Siz ne düşünüyorsunuz?
Not: Aldığım hard diskin Adata SU630 gibi kronik sorunları yok değil mi?
Not 2: Sistemde 512 GB SSD var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Ben bugün N11'den bir HDD satın aldım. WD Blue 1TB 7200RPM modeli. Acaba Seagate Barracuda mı tercih etmeliydim diye düşünüyorum. Okuma ve yazma hızı daha yüksek bildiğim kadarıyla. Sizce iptal etmeli miyim? Aldığım ürün distribütör garantiliydi. Seagate Barracuda'nın distribütör garantili olanını bulamadığım için bunu aldım. Siz ne düşünüyorsunuz?
Not: Aldığım hard diskin Adata SU630 gibi kronik sorunları yok değil mi?
Not 2: Sistemde 512 GB SSD var.

Evet, Seagate HDD ömrü 2-5 yıl ortalama.

Seagate daha dayanıklıdır, WD daha hızlıdır. Amacın hızsa doğru kararı vermişsin.

Tam tersi değil miydi? Ben Seagate olanın okuma yazma hızları daha yüksek diye biliyorum.

1607879683441.png

1607879846267.png

İki HDD'de aynı fakat WD biraz daha sesli çalışıyor. Benim Seagate vardı, 6 sene günde 3-4 saat ortalama ile kullandım. Sonra kafa sorunu yaşadım. Şuan WD kullanıyorum. Performans anlamında sorun yok fakat ilk kullanıdğım HDD'ye göre sesli.

Geri
Yukarı