WD Blue 1TB HDD çalışmıyor

Elegant Lotus

Kilopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU : R7 5800X
MB : Msi B550-A Pro AM4 Socket MB
RAM : 4x8 3200Mhz CL15 XPG D41 Tuf alliance
SSD : 1 TB 980 Evo +G1 1TB + 512GB M.2 XPG S20G
PSU : NZXT 650W 80+ Gold
CASE : DLX21
GPU : RTX 3070 TI 8GB GDDR6X EVGA FTW3 Ultra
Keyboard : XPG Summoner Red SW
Mouse : Razer deathadder V2
Headset : Hyper X Cloud II wireless
Monitor : Asus rog strix 320Hz 2k 27"
Meslek
Radyoloji teknikeri
1675086537202.png

1675086626540.png

Bir sabit diskim var. bir laptoptan çıktı .disk okey görünüyor ama aşırı yavaş ve başlatılamıyor.
Başlatmaya çalıştığımda bu hatayı görüyorum.

1675086669748.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1650755

Eki Görüntüle 1650757

Bir sabit diskim var. bir laptoptan çıktı .disk okey görünüyor ama aşırı yavaş ve başlatılamıyor.
Başlatmaya çalıştığımda bu hatayı görüyorum.

Eki Görüntüle 1650763
Sağlık durumuna göre disk yüzeyinde çok sıkıntı yok gibi. Kartında da sorun yoksa low level format ile kendine gelebilir belki. Başlatma/durdurma sayısı kısmı çok fazla geldi bana bu arada. Toplam 120 gün çalışmış yani 3000 saatten az çalıştığı halde 20.000 çok fazla gibi.

Son düzenleme:
Disk Yönetimi programını kapatıp tekrar aç, açtığında bir uyarı penceresi gelecek oradan GPT'ye tıklayıp tamam de, ayrılmamış diski yeni basit birim olarak kaydet ve kapat. İstersen isimlendirebilirsin. Sağlık olarak da yeni mi aldın bilmiyorum ama yeni almadıysan kötü değil gibi. Bu arada verdiğim yönlendirmeyi uygularsan disk biçimlendirilecektir, eğer içinde verilerin varsa yedeklemeyi unutma. Bu arada konuyu "soru" olarak değiştirirsen daha sağlıklı olacaktır.

Disk Yönetimi programını kapatıp tekrar aç, açtığında bir uyarı penceresi gelecek oradan GPT'ye tıklayıp tamam de, ayrılmamış diski yeni basit birim olarak kaydet ve kapat. İstersen isimlendirebilirsin. Sağlık olarak da yeni mi aldın bilmiyorum ama yeni almadıysan kötü değil gibi. Bu arada verdiğim yönlendirmeyi uygularsan disk biçimlendirilecektir, eğer içinde verilerin varsa yedeklemeyi unutma. Bu arada konuyu "soru" olarak değiştirirsen daha sağlıklı olacaktır.
Deneyeceğim. İçinde önemli veriyo çok eski laptoptan çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı