WD Blue 1TB HDD ismi Samsung Portable olarak görünüyor

The Elite

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Merhaba, geçenlerde WD10EZEX HDD'yi şu linkten satın aldım: WD Blue 1TB Hard Disk (WD10EZEX) | Trendyol
Ürün dün elime ulaştı ancak SATA kablom yoktu onu da bulup güzelce monte ettim bugün bağlantıları da yaptım. HDD'de bir sorun yok çalışıyor. Ancak ürün WD Blue marka olmasına rağmen bilgisayarım kısmında "Samsung PORTABLE (D: )" Olarak yazıyordu. Daha sonra kontrol edeyim diye Crystal Info programını yükledim ve baktım. Modeli markası vesaire her şeyi doğru olması gerektiği gibi. Programda yazan seri no ile HDD üzerindeki seri no karşılaştırdım (PC yan kapağı cam olduğu için içi görünüyordu oradan okudum) seri no da aynı bir sorun yok. Ancak Crystal Info programında dönüş hızı olarak 5400 RPM yazıyordu normalde 7200 RPM olması gerekiyor. Zira WD10EZEX modelinin 5400 RPM bir versiyonu yok. Daha sonra önerilerden bakarak Hard Disk Sentinel programını indirdim ve baktığımda hiçbir sorun yoktu orada da modeli vesaire her şeyi doğru ayrıca dönüş hızı olarak da 7200 RPM görünüyor. Sonuç olarak sormak istediğim iki şey var. Birincisi isminde "Samsung PORTABLE (D: )" Olarak yazılı gelmesi bir sorun olabileceğini gösterir mi yoksa programlarda doğru göründüğü için bir şey olmaz mı? İkincisi de Crystal Info programında 5400 RPM görünürken Sentinel programında 7200 RPM görünüyor bir sorun var mıdır (PC 64 Bit ancak Crystal info programının 32 Bit olanını indirmişim yanlışlıkla onunla bir alakası olabilir mi acaba?). Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, PC'de harici bir HDD bağlı mı? Yeni aldığınız diske isim verdiniz mi?

Hocam, PC'de harici bir HDD bağlı mı? Yeni aldığınız diske isim verdiniz mi?
Başka bir HDD yok sadece bir tane SSD var onun da adı farklı zaten. Yeni aldığımın ismi dediğim gibi "SAMSUNG PORTABLE" olarak geldi ben sonradan değiştirdim.

Tamam hocam. Sıkıntı yok. Bende aldığınız diskten 2 adet var. Memnun kalırsınız. Güle güle kullanın.

Tamam hocam. Sıkıntı yok. Bende aldığınız diskten 2 adet var. Memnun kalırsınız. Güle güle kullanın.
Yani isminin Samsung vs. olarak gelmesi bir sorun teşkil etmez diyorsunuz öyle mi? Bir de şu Crystal Disk programında 5400RPM olması ancak Sentinel programında 7200RPM olması konusunda bir bilginiz var mı acaba? Teşekkürler cevap için bu arada.

Hocam, isminin niye böyle geldiğini bilmiyorum. Ben böyle bir durumla karşılaşmadım. Nasıl Samsung 5400 olarak gözüktü bilmiyorum açıkçası. Sentinel normal olarak görmüş.

Hocam, isminin niye böyle geldiğini bilmiyorum. Ben böyle bir durumla karşılaşmadım. Nasıl Samsung 5400 olarak gözüktü bilmiyorum açıkçası. Sentinel normal olarak görmüş.
Anladım. Bir sıkıntı olmaz muhtemelen ya öyle çıkınca şaşırdım tabii. Farklı HDD'nin kapağını değiştirip yollamışlar veya kullanılmış HDD yollamışlar diye çok yorum gördüm bazı yerlerde.
O yüzden bir acaba mı dedirtti. Teşekkürler tekrardan.

Geri
Yukarı