WD Blue 1TB Performans Düşüşü

Ayas.

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemimi ilk aldığımda fotoğraf çekmek için masaya dik koymuştum ve çarpmam sonucu masaya kapaklanmıştı. Sonra sistemimi kurduğumda diskten sürtünme sesi geldiğini fark ettim ve performans testi yaptım ve sonuç aşağıdaki gibi. Garanti kapsamına girmediğini söylediler sizce ne yapmalıyım? Ayrıca @Recep Baltaş sizinde yorumunuzu bekliyorum.

Adsız.jpg

Yardım.

Sürtünme sesi "hdd öldü" demenin sesi oluyor. Tamiri mümkündür ama uğraşmak istemem dersen yenisi alacaksın mecbur. Ama bu sese rağmen hala çalışabiliyosa helal derim..Ama tabi bu ölmedi veya eli kulağında değil demek değil asla.

Harddiskteki fiziksel bir çok sorun S.M.A.R.T tarafından izlenip loglanır. Ama her arıza S.M.A.R.T'a hemen loglanmayabilir. Hard Disk Sentinel yazılımını yükleyip ekran görüntüsü alıp buraya at. HD Tune PRO yazılımını yükleyip Quick Scan tiki kalkık şekilde bad sector taraması yap. Anlattıklarına göre diskin arızalı. HD Tune PRO'nun benchmark okuma testini yapıp sonuçları buraya at.

Smart verilerine bakacak olursak problem görünmüyor. HD Tune PRO ile okuma benchmark testi yapıp sonuçları paylaşın.

Okuma değerleriniz gayet iyi. Yazma değerlerinizde de sıkıntı olmaması gerekiyor. Atto Disk Benchmark ile yazma değerlerinizi kontrol edin. Ayrıca diskin dışında fiziksel darbe izi yoksa garanti onu mutlaka kabul edecektir. Kabul etmeme gibi bir lüksleri yok. Cihazı nereden aldınız?

Okuma değerleriniz gayet iyi. Yazma değerlerinizde de sıkıntı olmaması gerekiyor. Atto Disk Benchmark ile yazma değerlerinizi kontrol edin. Ayrıca diskin dışında fiziksel darbe izi yoksa garanti onu mutlaka kabul edecektir. Kabul etmeme gibi bir lüksleri yok. Cihazı nereden aldınız?
Eksen Bilgisayar.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    77,5 KB · Görüntüleme: 73
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı