WD Blue HDD'ye atılan dosyalar okunmaz hale geliyor

ensareis

Hectopat
Makaleler
17
Merhabalar. HDD'ye dosya atınca okunamaz hale geliyor. Müzik dosyasından örnek vereceğim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyun dosyası indirince disk yazma hatası veriyor. Bu sorunlara çözüm bulmak istiyorum.
Ha bu arada HDD modelim bu.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir bilgisayardan iyi bir anti virüs önyüklemeli tarama yapan USB oluştur bilgisayarında ön yüklemeli virüs taraması yaptırmanı öneririm.
kaspersky rescue disk
Ardından eğer sorun devam ediyorsa HD Tune adlı programdan disk sağlığına bak test yap sonuçları buradan paylaş.

HDD Sentinelden diskin sağlık durumunu paylaşınız.
1616089761302.png

1616089783716.png

HDD berbat durumdaymış😳

HDD'in sektörlerle ilgili bir sorunu var. Bu yüzden dosyalarda bozulmalar yaşıyor olabilirsiniz. Diskte önemli bir veriniz yoksa Windows üzerinden diski hızlı biçimlendirme tiki kapalı olarak biçimlendirmeyi deneyin.

HDD'in sektörlerle ilgili bir sorunu var. Bu yüzden dosyalarda bozulmalar yaşıyor olabilirsiniz. Diskte önemli bir veriniz yoksa Windows üzerinden diski hızlı biçimlendirme tiki kapalı olarak biçimlendirmeyi deneyin.
Tamam. Tüm dosyaları SSD'ye atıyorum. Sonra biçimlendirmeye başlıyorum.
1616139568857.png

1616139583123.png

Yaptım ama çok az düzelmiş.

Son düzenleme:
Daha küçük bir dosya atıp deneyin. Bu dosyayı attıktan sonra diskin sağlık durumunda bir değişiklik oldu mu?
Chkdsk komutunu da uygulayın.

Geri
Yukarı