WD Blue HDD görünüyor ama dosyalar açılmıyor

oflumesut61

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

HDD modelim: WD Blue 3, 5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM.

HDD'yi alma tarihim yaklaşık 7-8 yıl önce idi yanlış hatırlamıyor isem. Son zamanlarda bir sorun ile karşılaşmaya başladım. Diskim 1 2 gün çok güzel çalışıyor. Fakat daha sonra dosyaları okumuyor. Diskim bilgisayarımda gözüküyor, sadece dosyaları okumuyor. Bu sorunun devamlılığı yaklaşık 5 - 6 gün sürüyor, düzelip tekrar bozuluyor. Bir döngü içerisinde yani anlayacağınız.

Sorunun fotoğraflarını konu içerisine dahil ettim. Sorun ne olabilir sizce? Ömrü doldu mu artık bu HDD'nin?

Dosya Ekleri

• bilgisayarim.jpg
    bilgisayarim.jpg
    11,4 KB · Görüntüleme: 19
  • dosyalar.jpg
    dosyalar.jpg
    49,3 KB · Görüntüleme: 15
  • hata.jpg
    hata.jpg
    75,9 KB · Görüntüleme: 18
Merhabalar,

HDD modelim: WD Blue 3, 5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM.

HDD'yi alma tarihim yaklaşık 7-8 yıl önce idi yanlış hatırlamıyor isem. Son zamanlarda bir sorun ile karşılaşmaya başladım. Diskim 1 2 gün çok güzel çalışıyor. Fakat daha sonra dosyaları okumuyor. Diskim bilgisayarımda gözüküyor, sadece dosyaları okumuyor. Bu sorunun devamlılığı yaklaşık 5 - 6 gün sürüyor, düzelip tekrar bozuluyor. Bir döngü içerisinde yani anlayacağınız.

Sorunun fotoğraflarını konu içerisine dahil ettim. Sorun ne olabilir sizce? Ömrü doldu mu artık bu HDD'nin?
Hocam Sata kablosunu değiştirip deneyin belki bağlantıda problem vardır. Sağlık testide yapın hdd'ye

Yeni konular

Geri
Yukarı