WD Blue M.2 SSD Windows kurulmuyor

candan9

Centipat
Daha fazla  
Hem GPT hem de MBR olarak denesem de hiçbir şekilde Windows'u SSD'ye kuramıyorum. BIOS'ta sadece legacy kısmında SSD'yi görebiliyorum fakat UEFI'ye geçtiğimde boot option listesinde SSD görünmüyor. Flash bellek ile kurulum tamamlanıp bilgisayar tekrar açılırken winload.exe hatası alıyorum. İmaj dosyasında bir sıkıntı da yok çünkü aynı flash bellek ile HDD'ye sorunsuz kurulum yapabiliyorum. Bir sürü komut denedim fakat çözüm bulamadım. Bootrec scanos komutunu girdiğimde Total Windows installation 0 yazıyor. Buna benzer bir sorun yaşayan ve çözebilen oldu mu fikirlerinizi bekliyorum...

Anakart H270M Mortar Arctic ve BIOS güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem GPT hem de MBR olarak denesem de hiçbir şekilde Windows'u SSD'ye kuramıyorum. BIOS'ta sadece legacy kısmında SSD'yi görebiliyorum fakat UEFI'ye geçtiğimde boot option listesinde SSD görünmüyor. Flash bellek ile kurulum tamamlanıp bilgisayar tekrar açılırken winload.exe hatası alıyorum. İmaj dosyasında bir sıkıntı da yok çünkü aynı flash bellek ile HDD'ye sorunsuz kurulum yapabiliyorum. Bir sürü komut denedim fakat çözüm bulamadım. Bootrec scanos komutunu girdiğimde Total Windows installation 0 yazıyor. Buna benzer bir sorun yaşayan ve çözebilen oldu mu fikirlerinizi bekliyorum...

Anakart H270M Mortar Arctic ve BIOS güncel.

Şöyle bir durum var eğer ki;
1.yöntem: USB 3.0 destekliyor şu an birçok bilgisayar bende Windows 10 kurarken USB 2.0 USB ile kuramamıştım dediğim gibi USB 3.0 USB bulun o USB'ye yazdırıp deneyin. Ve 3.0 girişine takın.

2. yöntem: Eğer direk disk yazma aracından attıysan ya da WinRAR'a girip attıysan olacağını sanmıyorum. Rufus ya da benzer programla yazman gerekli.

Ventoy programını kur ve açılınca "Options" kısmından GPT seç, flash diskine kur. ISO dosyasını direkt olarak flash diskin içerisine at ve bilgisayarı yeniden başlatıp Ventoy ekranı gelince Win+R ile winboot modunu aç, kurulumu yap.

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim fakat bu yöntemler de işe yaramadı... Araştırdığım kadarıyla bu ssd ile benzer problemler yaşayanlar var ve kimse çözebilmiş gibi değil. Sanırım ürünü iade edeceğim.

Geri
Yukarı