WD M.2 SSD'ye Windows kurulmuyor

Daha fazla  
Daha 3 gün önce M.2 SSD değiştirdim ama Windows 10 kuramadım bir türlü.

Eski M.2 SSD'im de hiçbir sıkıntı çıkmadan kurulum yapabiliyorum.

Farklı PC de denedim ama olmadı diğer parçalarla alakası yok SSD bozuk olduğunu düşünüyorum.

Her yolu denedim. Kod yazmalardan, farklı işletim sistemlerine. 4 ayrı flash bellekten, BIOS ayarlarına, Rufus gibi bir program ve Microsoft'un kendi sunduğu ISO dosyalarına kadar. Fakat hiçbiri işe yaramadı.

Yeni aldığım M.2 SSD mi değiştirmek istemiyorum ama yapamazsam iade edeceğim.

(Ek olarak Rufus adlı programda ilerleme kaydettim ama hata verdi. Sadece UEFI modunda başlatmamı istedi. Sadece UEFI modunda başlattığımda M.2 SSD'yi okumuyor sadece legacy/bios ayarında okuyor)

Eski M.2 SSD'im = https://www.hepsiburada.com/wd-240g...NmzusIGMVylmHuUP9xk-1-05HUd7_mpgaAvn3EALw_wcB
-----
Yeni M.2 SSD'im = Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

Kullandığım anakart; ASUS ROG STRIX B450 F II.
R5 2600X.
RX570.
8 GB 3000MHz RAM.
550W Corsair PSU.
1TB HDD 7200RPM.
XPG SX8200 PRO 256 GB.

Teşekkür ederim...

Bak Rufus üstünden GPT kur. Sonra USB'den Boot edip kuruluma geç. Sonra site üzerindeki adımlarda anlatıldığı gibi kurulum içerisinden komut istemine girip, sitede yazılan komutları gir. Son komutta convert GPT yazacaksın. Sonra exit yazıp çıkacaksın. Kesin çözüm.
Rufus'ta imaj yaparken hedef sistem olarak 'BIOS ve UEFI' olarak seçtin değil mi?
gpt olarak kurarken sadece UEFI seçtiriyordu no csm diyordu

Dosya Ekleri

• IMG_20210417_141728.jpg
    IMG_20210417_141728.jpg
    98,3 KB · Görüntüleme: 44
tamam sen biosta uefi seçmemişsin. legacy moddasın o yüzden boot etmiyor. uefi ayarlarına gidip only uefi seç. save edip tekrar başlat usb ile

Tamam sen BIOS'ta UEFI seçmemişsin. Legacy moddasın o yüzden Boot etmiyor. UEFI ayarlarına gidip only UEFI seç. Save edip tekrar başlat USB ile.

Tamam şu an UEFI only seçtim ve USB ile başlattım ama HDD gözükmüyor. Ben bu HDD BIOS'da gözükmezken Win kurma yerinde görebiliyorum yani burada kurabiliyorum ama BIOS HDD'yi algılayamadıktan sonra nasıl olacak?

Tamam şu an UEFI only seçtim ve USB ile başlattım ama HDD gözükmüyor. Ben bu HDD BIOS'da gözükmezken Win kurma yerinde görebiliyorum yani burada kurabiliyorum ama BIOS HDD'yi algılayamadıktan sonra nasıl olacak?

Windows kurulum ekranına geldi mi? Eğer geldiyse attığım sitedeki adımları takip et. Doğru yaparsan her yerde gözükecek zaten finalde.

Only Uefi modu ve HDD den eser yok..
Windows kurulum ekranına geldi mi? Eğer geldiyse attığım sitedeki adımları takip et. Doğru yaparsan her yerde gözükecek zaten finalde.
Burası mı ?
Burası mı ?

Dosya Ekleri

• IMG_20210417_143650.jpg
    IMG_20210417_143650.jpg
    117,6 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20210417_143837.jpg
    IMG_20210417_143837.jpg
    71,6 KB · Görüntüleme: 40

Yeni konular

Geri
Yukarı